Sağlık Bakanlığı, sağlık personelinin istifa ve izin taleplerine ilişkin sınırlamaların 1 Temmuz itibarıyla yürürlükten kaldırılacağını açıkladı.Sağlık Bakanlığı, merkez ve taşra teşkilatın...

Bugün hava nasıl olacak? il il hava durumu 8 Ağustos 2022 Pazartesi Bugün hava nasıl olacak? il il hava durumu 8 Ağustos 2022 Pazartesi

Sağlık Bakanlığı, sağlık personelinin istifa ve izin taleplerine ilişkin sınırlamaların 1 Temmuz itibarıyla yürürlükten kaldırılacağını açıkladı.

Sağlık Bakanlığı, merkez ve taşra teşkilatında görevli personelin istifa ve izin taleplerine ilişkin 8 aydır süren sınırlamaların yürürlükten kaldırılacağını aktardı. AA’nın haberine göre, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın imzasıyla illere gönderilen yazıda, merkez ve taşra teşkilatında görevli personelin istifa ve izin taleplerine ilişkin sınırlamaların 1 Temmuz itibarıyla yürürlükten kaldırılacağı duyuruldu.

“KABİNE İSTİFAYI AÇ”

Sağlık çalışanları dün sosyal medyada “#kabineistifayıaç” etiketi ile yaptıkları paylaşımlarla seslerini duyurmaya çalışmış ve yetkililere seslenmişti.