10:31 DÜNYA

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, ABD'nin, dondurulmuş Rus varlıklarını Ukrayna'nın yararına kullanması yönündeki kararına cevap vereceğini belirterek, "Bu, ABD'nin imajına telafisi mümkün olmayan zararlar verecek." dedi.

09:59 DÜNYA

İsrail ordusunun Gazze Şeridi'ne gece boyunca havadan, karadan ve denizden düzenlediği saldırılarda ölen ve yaralananlar oldu.

09:48 DÜNYA

ABD'nin Tennessee eyaletindeki Memphis kentinde, parkta düzenlenen partiye yönelik silahlı saldırıda 2 kişi yaşamını yitirdi, 6 kişi yaralandı.

09:33 Yaşam

Anne adaylarına tamamlayıcı sağlık doğum sigortasıyla ilgili önemli bir detay veren Sigorta Uzmanı Sumru Orak Güler, artık bu poliçenin hamileliğin başında yada sonunda dahi yapılabildiğini ve aile bütçesini büyük bir maddi yükten kurtardığını söyledi

00:46 BALIKESİR

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nde yeni dönemin ilk Meclis toplantısı gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi Meclisi’ne 5 yıl boyunca liderlik edecek olan Başkan Ahmet Akın, milletvekilliği döneminden bu yana mücadele verdiği ‘İstiklal Madalyası’nı, meclis üyelerinin de destekleriyle ‘Yiğit Balıkesir’e kazandıracaklarını ifade etti.

13 saat önce EĞİTİM

Batı Karadeniz Üniversiteler Birliği (BKÜB) üyesi 17 üniversite, son zamanlarda uluslararası öğrencilere yönelik yapılan açıklamalarla ilgili ortak bildiri yayımladı.

13 saat önce DÜNYA

ABD Temsilciler Meclisi'nde yapılan oylamada, Ukrayna, İsrail ve Tayvan'a yönelik 95 milyar dolarlık yardım kabul edildi.

13 saat önce MANİSA

Manisa Tabip Odası Başkanı Bilgin, hekimlerin ve toplumun nitelikli sağlık hizmetine ulaşma konusunda yaşadığı tüm sorunların temelinde toplumcu bakış açısından uzak  piyasacı sağlık sisteminin bulunduğunu belirterek, bu sistem değişmeden sorunların çözülemeyeceğini vurguladı ve hekimlere mücadele çağrısı yaptı.

13 saat önce BALIKESİR

Balıkesir, 23 Nisan Coşkusunu Büyük Bir Heyecanla Karşılıyor: Başkan Ahmet Akın liderliğinde şehir genelinde düzenlenecek etkinliklerle, Balıkesir 23 Nisan'ı coşkuyla karşılıyor. Ücretsiz ulaşım, çocuk sahneleri, konserler ve daha fazlasıyla dolu dolu geçecek kutlama programı, tüm Balıkesirlileri ve ziyaretçileri bekliyor. Başkan Akın, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlamak için herkesi bu özel güne katılmaya davet ediyor!

15 saat önce EKOLOJİ-ÇEVRE

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki; İstanbul’daki toprak kaymasına ilişkin "14 tane konutu tedbir amaçlı boşalttık" dedi. Ülkenin deprem bölgesi olduğuna vurgu yapan Özhaseki, "Her tarafta her an bir deprem olabilir. Bu gerçekliği bilerek hareket edelim" diye konuştu.