"Piyasayı zehirleyenlerle sonuna kadar mücadele etmekte kararlıyız"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından açıklama yaptı. Erdoğan yurttaşlara çağrıda bulunarak, "Bankada, yastık altında, kasasında parası, özellikle dövizi bulunan herkesi yeni ekonomi politikamızın getirdiği fırsatları değerlendirmeye davet ediyorum" dedi.

SİYASET 08.12.2021 - 19:17 08.12.2021 - 20:18

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Toplantıda asgari ücret, döviz kurundaki hareketlik, asgari ücret ve stokçulukla mücadele konuları başta olmak üzere pek çok konu masaya yatırıldı.

2 saat 15 dakika süren toplantının ardından açıklama yapan Erdoğan, şunları söyledi:

"Herkesi TBMM'nin asaletine, nefasetine, nezahetine, nezaketine, izzetine, bu yüce kurumun faziletine uygun davranışlar sergilemeye davet etmek görevimizdir. Milleti kandırabileceğini sananların geldikleri nokta burasıdır. Türkiye'nin kurtuluşunu küresel çıkar odaklarının güdümündeki reçetelerde değil yatırımlarda, istihdamda, üretimde, ihracatta, cari fazlada görüyoruz."

"KATAR İLE 84 MUTAKABAR İMZALADIK"

"Katar ile 84 mutabakat imzalayarak iş birliğimizi ileri seviyeye yükselttik. Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile başlattığımız yeni dönemi daha da ileriye taşıyacağız. Ülkemizi 19 yıldır hakkaniyete dayalı demokrasi ve kalkınma anlayışıyla yönetiyoruz."

"İSTİHDAMI ADIM ADIM İLERİYE TAŞIYACAĞIZ"

"Türkiye'nin kurtuluşunu küresel çıkar odaklarının güdümündeki reçetelerde değil yatırımlarda, istihdamda, üretimde, ihracatta, cari fazlada görüyoruz. Türkiye'nin kalkınma hamlesinin önü bu defa kesilemeyecek. Sanayi kapasitemizi hızla geliştirirken düşük faiz ve dengeli kur ile üretimi ve istihdamı adım adım daha ileriye taşıyacağız."

"FIRSATÇILIK PEŞİNDE KOŞANLARI NE MİLLET NE DE DEVLET AFFEDER"

"Türkiye, tarihinin en kritik ekonomik mücadelelerinden birini verirken fırsatçılık peşinde koşanları ne millet ne tarih ne de devlet affeder"

"FIRSATLARI DEĞERLENDİRMEYE DAVET EDİYORUM"

"Bankada, yastık altında, kasasında parası, özellikle dövizi bulunan herkesi yeni ekonomi politikamızın getirdiği fırsatları değerlendirmeye davet ediyorum. Kamu işçileri ve memurların maaş artışlarından sonra asgari ücrette de aynı anlayış ile hareket ediyoruz. Bu güne kadar ülkemizde kimseyi sahipsiz bırakmadık."

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST