Hollywood yıldızı Bruce Willis'in beynin bazı bölgelerindeki işlev bozukluğu sonucu ortaya çıkan ‘afazi’ isimli hastalığa yakalanması sonucu oyunculuk kariyerini sonlandırmak zorunda kaldığı açıklandı.

67 yaşındaki ünlü oyuncuya, beynin bazı bölgelerinde meydana gelen işlev bozukluğu sonucu ortaya çıkan konuşma, konuşulanı anlama ve okuma-yazma gibi becerileri etkileyen 'afazi' (söz yitimi) hastalığı teşhisi konuldu. Hollywood yıldızının hastalığını ise ailesi açıkladı.

Gözden kaçırmayın

Trafik kazalarına 'dur' demek için daha caydırıcı cezalar şart Trafik kazalarına 'dur' demek için daha caydırıcı cezalar şart

AİLESİ AÇIKLADI: BİLİŞSEL KABİLİYETLERİ ETKİLİYOR

Emma, Demi, Rumer, Scout, Tallulah, Mabel, ve Evelyn imzalı açıklama "Bruce'un harika hayranlarına" hitabıyla başladı. Aile tarafından yapılan bu ortak açıklamada, 'Zor Ölüm'ün yıldızı, efsane aktör Bruce Willis'in son zamanlarda sağlık sorunlarıyla mücadele ettiği ve 'afazi' teşhisi koyulduğu ve bu hastalığında da bilişsel kabiliyetleri etkilediği belirtildi. Aile, bu gelişmenin sonucu olarak Bruce Willis'in onun için çok şey demek olan oyunculuk kariyerini bırakacağını duyurdu.

"AİLEMİZ İÇİN GERÇEKTEN ZORLU BİR ZAMAN"

Willis Ailesi'nin açıklaması şu şekilde son buldu:

"Bu, ailemiz için gerçekten zorlu bir zaman ve aralıksız sevgi, merhamet ve desteğiniz karşısında minnettarız. Güçlü bir aile birliğiyle bu süreçten geçiyoruz ve hayranlarının da bunu bilmesini istedik, çünkü onun sizler için ve sizlerin onun için ne demek olduğunu biliyoruz. Bruce'un her zaman söylediği gibi "Gününü gün et" ve birlikte bunu yapmayı planlıyoruz. Sevgiler."