Trendyol'da çalışan motokuryeler, yapılan yüzde 11 oranındaki zamları protesto etti. Kontak kapatan yüzlerce motokurye, İstanbul'un Sarıyer ilçesine bağlı Maslak semtinde bulunan şirket binasının önünde, direnişe başladı.

İstanbul’da Trendyol’da çalışan yüzlerce motokurye, 2022 yılı için yapılan ve Mart ayından itibaren uygulanacak olan yüzde 11 oranındaki ücret artışını protesto etmek için kontak kapattı.

MOTOKURYELER AÇLIĞA MAHKUM EDİLMEK İSTENİYOR"

DİSK'e bağlı Nakliyat-İş Sendikası, motokuryelerin açlığa mahkum edilmek istendiğini belirterek, şu açıklamada bulundu:

"TÜİK’e göre yıllık enflasyonun yüzde 36,08, ENAG’a göre ise yüzde 82,65 olduğu benzin, mazot v.b. petrol ürünlerine yapılan zamların bu yılda yüzde 200’ü geçtiği bu ortamda, Trendyol’da çalışan Moto Kuryeler açlığa mahkum edilmek isteniyor.

Sendikamız, Trendyol, Yemeksepeti, Getir, Hepsiburada ve diğer işletmelerde çalışan Moto Kurye kardeşlerimizle dayanışma içerisindedir.

Tüm Moto Kurye kuryeleri sendikamız Nakliyat-İş’te örgütlenmeye çağırıyoruz. Trendyol’da çalışan motokuryelerin kontak kapatma eylemi ile ilgili önümüzdeki süreçte Trendyol işyerleri önünde dayanışma eylemleri yapacaktır. Sendikamız Nakliyat-İş Trendyol, Yemeksepeti, Getir, Hepsiburada ve tüm işletmelerde çalışan motokuryelerin güvencesidir. Tüm motokuryeleri örgütlenmeye çağırıyoruz.
Yaşasın Trendyol motokuryelerinin örgütlü mücadelesi! Örgütlü Trendyol motokuryeleri kazanacak!"

Gözden kaçırmayın

TÜMTİS açıkladı: Yemek Sepeti işçileri hukuk mücadelesini kazandı TÜMTİS açıkladı: Yemek Sepeti işçileri hukuk mücadelesini kazandı