Samsun’un Vezirköprü ilçesinde Tarım ve Orman Bakanlığı'nca yapılan 24 mahalleyi kapsayan arazi toplulaştırma çalışmalarına mahalle sakinleri belediye önünde tepki gösterdi. Karşılarında muhatap bulamayan vatandaşlar yetkililere tepki gösterirken polis müdahalesi ile karşılaştı. Müdahale sonrası bazı vatandaşlar belediye binasını taşladı. 

Kaymakam'ın sözü üzerine evlerine dağılan vatandaşlar bu sabah çalışmalar tekrar başlayınca AKP’li belediyeye giderek eylem yaptı.

AKP'Lİ BELEDİYE BİNASI TAŞLANDI

Traktörleriyle belediye binası önüne giden vatandaşlar,polis müdahalesi üzerine belediye binasını taşladı. Binanın bazı camları kırıldı.

Bölgeye takviye olarak Jandarma ve Çevik Kuvvet ekipleri gönderildi. İlçede gerginlik sürüyor.

MAHALE SAKİNLERİ YAŞADIKLARINI dokuz8'e anlattı

Aydın: İmamoğlu, Cumhurbaşkanı adaylığı için 6'lı masaya mesaj veriyor Aydın: İmamoğlu, Cumhurbaşkanı adaylığı için 6'lı masaya mesaj veriyor

Yağınözü Mahallesi'nden Mustafa Ceylan ve Adatepe Mahallesinden Mustafa Kıvrak yaşadıklarını #dokuz8'e anlattı:

Mustafa Ceylan, devlete karşı olmadıklarını sadece adil bir muhatap beklediklerini belirterek, ne belediyeden ne de kaymakamlıktan muhatap bulamadıklarını söyledi.

Mustafa Kıvrak ise çok büyük bir mağduriyet yaşadıklarını ifade ederek, "Hani bunlar hizmetkarımız olacaktı; bizi muhatap bile almıyorlar" diye konuştu.