Müslüman aleminin merakla beklediği Ramazan Bayramına çok kısa bir zaman. Yurdumuzun dört bir yanındaki binlerce yurttaşın, bayramın hangi günlere denk geldiğini ve 9 güne uzayıp uzamayacağını merak ediyor. İşte konuyla ilgili tüm detaylar.

Ramazan bayramı ne zaman: Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklanan Dini Günler Takvimi doğrultusunda Ramazan Bayramı bu yıl Mayıs ayında kutlanacak. Ramazan Bayramı’nın birinci günü 2 Mayıs, üçüncü ve son günü de 4 Mayıs olacak.

Ramazan Bayramı Arefesi: 1 Mayıs 2022 

Gözden kaçırmayın

Yaz tatili ne zaman başlıyor ? okulların kapanmasına kaç gün kaldı? okullar ne zaman kapanıyor? Yaz tatili ne zaman başlıyor ? okulların kapanmasına kaç gün kaldı? okullar ne zaman kapanıyor?

Ramazan Bayramı 1. günü: 2 Mayıs 2022 

Ramazan Bayramı 2. günü: 3 Mayıs 2022 

Ramazan Bayramı 3. günü: 4 Mayıs 2022

Bayram tatili 9 gün olur mu: Ramazan Bayramı tatili her sene 3 gün kutlanıyor. Kamu kurum ve kuruluşlarında arefe günü de yarım gün resmi tatil olarak kabul ediliyor.  Ramazan Bayramı'nın üç günü de resmi tatil olarak geçiyor. 

Her sene 3 gün olarak kabul edilen Ramazan Bayramı'nın hafta sonuyla birleştirilip 9 gün tatil olarak kutlandığı seneler olmuştu. Bu sene Ramazan Bayramı tatilinin uzatılıp uzatılmayacağına dair bir açıklama henüz yapılmadı.