Aydın'da üniversite öğrencisi Zeren Ertaş'ın kaldığı KYK yurdunun asansöründe 

hayatını kaybetmesinin ardından Türkiye’nin birçok şehrinden öğrencilerin barınmaya çalıştığı yurtlardan benzer haberler gelmeye devam ediyor.

Ordu’nun Fatsa ilçesinde öğrencilerin kaldığı yurtta asansörün halatları koptu. 4 öğrenci hastaneye kaldırıldı. İstanbul Küçükçekmece’de ise Fatma Refet Angın Öğrenci Yurdu’nda kalan yaklaşık 60 öğrenci yedikleri yemekten zehirlendi. Öğrenciler, hastaneye kaldırıldı.

HALAT KOPTU, ASANSÖR ZEMİNE ÇAKILDI

Ordu’nun fatsa ilçesi Efkaf Mahallesi’nde bulunan ve kız/erkek üniversite öğrencilerinin kaldığı KYK yurdunda meydana gelen olayda, kız öğrenciler 5’inci katta asansöre bindi. Aşağı hareket eden asansör 4’üncü katta durdu. Öğrenciler, arkadaşlarının yardımıyla asansörden çıkartıldı. Kısa bir süre sonra ise asansör zemin kata çakıldı. Ekipler, asansörden çıkan öğrencileri tedbir amaçlı ilçedeki çeşitli hastanelere götürerek tedavi altına aldı. Fatsa Kaymakamı yurda gelerek, yetkililerden bilgi aldı.

60 ÖĞRENCİ ZEHİRLENDİ

İstanbul Küçükçekmece Kartaltepe Mahallesi’nde saat 22.00 sıralarında Namık Kemal Caddesi üzerinde bulunan Fatma Refet Angın Öğrenci Yurdu’nda kalan çok sayıda öğrenci akşam yemeğinde tavuk yedi. Öğrenciler bir süre sonra kusma ve baş dönmesi şikayeti ile durumu önce yurt görevlilerine ardından da 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi.

İhbar üzerine olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi. Yurt önüne gelen sağlık ekipleri, baş dönmesi ve kusma şikayeti bulunan öğrencilere müdahalede bulundu. Öğrenciler ambulanslarla en yakın hastanelere kaldırıldı. Bazı öğrencilerin ise kendi imkanları ile hastaneye gitti. Hastaneye, ambulanslarla ve kendi imkanları ile giden 60’a yakın öğrencinin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Olayla ilgili inceleme başlatıldı.