Temel Karamollaoğlu, Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı adayı kriterlerine destek verdi

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun "Cumhurbaşkanı adayı kriterleri"ne destek verdi, "Bir siyasinin bunları söylemesi erdemdir" dedi.

SİYASET 21.07.2021 - 13:06 21.07.2021 - 13:12

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıkladığı "cumhurbaşkanı adayı kriterleri"ne destek verdi. Karamollaoğlu, şunları söyledi: "Bu tanımlamayı kim, nasıl reddedecek? İktidarda bulunan arkadaşlarımızın bu ifadeye 'Amin' demeleri icap eder. Ben, Sayın Kılıçdaroğlu'nu tebrik ediyorum bu yönü ile. Bir siyasinin bunu söylemesi erdemdir. Efendim, söyler de yapmaz. Yok, onu göreceksin, ama bir cumhurbaşkanı adayı ararken işte bu kıstaslarda aramak mecburiyetindeyiz. Onu nasıl bulacağız?" dedi.

"ADALET, ŞEFFAFLIK VE GÜZEL AHLAK"

TV5’te 'Bayram Sohbeti' programına katılan Karamollaoğlu, cumhurbaşkanı adaylığı kriterlerini "adalet, şeffaflık, denetlenebilirlik ve güzel ahlak" olarak sıraladı. "Bizim parti liderleri olarak birbirimizle kavga etmeden, hakaret etmeden konuşabilmemizdir bir numaralı mesele. Siz kutuplaştırır, karşınızdaki insanı tahkir ederseniz; ülkede barışı önce siz zedeliyorsunuz manasına gelir" diyen Karamollaoğlu, ağırlıkla adalet, liyakat ve özgürlükler konusu üzerinde durdu. 

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@