Cengiz İnşaat’ın, yapımına devam ettiği lojistik liman inşaatına taş temin etmek amacıyla Rize’nin İkizdere ilçesindeki Eskincidere’de açtığı taşocağında patlatılan dinamit, bölgede küçük çaplı bir heyelan oluşturdu.

Cengiz İnşaat’ın, yapımına devam ettiği lojistik liman inşaatına taş temin etmek amacıyla Rize’nin İkizdere ilçesindeki Eskincidere’de açtığı taş ocağında patlatılan dinamit, bölgede küçük çaplı bir heyelan oluşturdu. Heyelan, çevreciler tarafından görüntülendi.

Mavi bayraklı Tisan Koyu'na da göz diktiler: 1000 villa yapılacak Mavi bayraklı Tisan Koyu'na da göz diktiler: 1000 villa yapılacak

Muhalefetin 5'li çete olarak adlandırdığı şirketlerden Cengiz İnşaat’ın Eskincidere’deki taş ocağında bugün saat 15:00 sıralarında patlatılan dinamit, bölgede küçük çaplı bir toprak kaymasına neden oldu. Ocak yakınındaki bir evin hemen üst tarafında gerçekleşen toprak kayması, Eskincedere Yaşam Savunucuları tarafından kamerayla kayda alındı.

"İKİZDERE DİRENİYOR"

Bölgede yaşayan vatandaşlar duruma tepki gösterirken İkizdere Çevre Derneği yöneticileri, patlatılan dinamitlerin neden olduğu tehlikeye dikkat çekmek amacıyla sosyal medyada kampanya başlattı.

“İkizdere'den defolun ve “İkizdere direniyor” etiketleriyle başlatılan kampanyada, Cengiz İnşaat’ın Eskincidere’de yürüttüğü taş ocağı çalışmalarının bir an önce sonlandırması talep edildi.