Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, 518 gündür Urfa Adliyesi önünde adalet talep eden Emine Şenyaşar hakkında ‘adliyeye girmesin’ talimatı verdi.

Kılıçdaroğlu: Ortak adayımız Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı olacak Kılıçdaroğlu: Ortak adayımız Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı olacak

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen bir oğlu tutsak edilen Emine Şenyaşar ile katliamdan yaralı kurtulan Ferit Şenyaşar’ın, Şanlıurfa Adliyesi önünde başlattığı Adalet Nöbeti 518. gününde devam ediyor.

Adalet Nöbeti’ni engelleyemeyen Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, katledilen evlatları için adalet arayan anne Emine Şenyaşar’ın adliyeye girmemesi için talimat verdi.

Şenyaşar ailesi sosyal medya hesabından Şanlıurfa Valisi Ayhan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı etiketleyerek şu paylaşımı yaptı: “Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan halkın içinde Urfa’da gezmediği yer bırakmadı. Sözde halkın sorunları dinliyor. Yanı başında annenin ağıtlarını her gün duyan vali, adalet arayan anne için bariyer kurmuş, ‘Anne adliyeye girmesin’ talimatı vermiş.”