Edremit'te işgali canlandıran etkinlik krizi neden oldu

Balıkesir’in Edremit ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümü töreninde "zincir vurulmuş çarşaflı bir kadının kurtuluşu"nun canlandırılması nedeniyle Kaymakam merkeze alındı.

GÜNDEM 10.09.2021 - 13:35 10.09.2021 - 13:45

Balıkesir Valiliği, Edremit ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 99'uncu yıldönümü dolayısıyla dün yapılan törenlerle ilgili soruşturma başlattı. "Bir kadının siyah örtüyle birlikte zincire vurulduğu" etkinlik ile ilgili olarak Edremit Kaymakamı merkeze çekildi, etkinliği düzenleyenler ve gösteriyi gerçekleştiren dernek hakkında soruşturma başlatıldı.

Balıkesir Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Kutlama programında yer almamasına rağmen programın uygulanması esnasında ortaya konulan, kurtuluş töreninin anlamıyla bağdaşmayan ve töreni tartışmaya açacak nitelikte bir gösteri icra edildiği görülmüştür. Milli kurtuluş günümüzü tartışmaya açan bu gösteriye sebep olan kutlama komitesi başkan ve üyeleri ile sorumlu belediye görevlileri hakkında soruşturma açılması için İçişleri Bakanlığından Mülkiye Müfettişi talep edilmiştir. Ayrıca soruşturmanın selameti açısından Kutlama Komitesi Başkanı Edremit Kaymakamı İçişleri Bakanlığımızca merkeze çekilmiştir. Söz konusu gösteriyi gerçekleştiren dernek hakkında da İçişleri Bakanlığı mülkiye müfettişleri ve dernek denetçilerince gerekli soruşturma yapılacaktır." denildi.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@