Kar yağışı gece saatlerinde İstanbul'a Silivri'den giriş yaparken Meteoroloji'den yeni uyarı geldi. Havaların soğumasıyla İstanbul, Ankara, İzmir gibi illerde kar beklentileri yoğunlaştı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son hava durumu değerlendirmelerine göre Bursa ve Bilecik'in yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar görülecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; ülkenin kuzey, iç ve doğu kesimleri parçalı yer yer çok bulutlu, Mersin, Adana, Osmaniye, Hatay, Gaziantep ve Kilis çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, sabah saatlerinde Doğu Akdeniz'in Toroslar Mevkiinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

O kurye bu kez sahnede çaldı O kurye bu kez sahnede çaldı

Bursa ve Bilecik'in yüksek kesimlerinde ise karla karışık yağmur ve kar görülecek. Yağışların Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Kastamonu'nun kıyı kesimlerinde ise kuvvetli olması bekleniyor.

Sabah ve gece saatlerinde Marmara ile iç ve doğu bölgelerde yer yer pus ve sis bekleniyor. Hava sıcaklığının doğu kesimlerde mevsim normallerinin 4-6 derece üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyretmesi bekleniyor.

Rüzgarın genellikle kuzey yönlerden hafif ve orta kuvvette; sabah saatlerinde Orta Akdeniz’de kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.