Bandırma Belediyesi, ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ kapsamında bugün, şehirdeki engelli dernek yönetimleri ve üyeleri için kahvaltı etkinliği düzenledi.

Bursa'da tek bölümlük TSM konseri Bursa'da tek bölümlük TSM konseri

Bandırma Belediyesi, ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ kapsamında bugün, şehirdeki engelli dernek yönetimleri ve üyeleri için kahvaltı etkinliği düzenledi.

Bandırma Grand Asya Otel’de düzenlenen etkinliğe; Bedensel Engelliler Derneği, Engelli ve Engelli Aileleri Derneği, İşitme Engelliler Kültür ve Spor Kulübü Derneği, Özel Çocuklar ve Özel Bireyler Derneği, Türkiye Sakatlar Derneği, Engelime Renk Ver Yardımlaşma ve Spor Derneği, İlk Umut Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Yeni Hayat Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Mutlu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin yanı sıra;  Bandırma Kaymakamı Engin Aksakal, İlçe Emniyet Müdürü Soner Duran, İlçe Jandarma Komutan Vekili Jandarma Teğmen Abdul Haluk Çetin, CHP İlçe Örgütü Başkanı Selim Panç ve Meclis üyeleri katıldı.

Engelliler Günü onuruna düzenlenen kahvaltı programında; Engelime Renk Ver Yardımlaşma ve Spor Derneği Ritim Grubu’nun gösterisi sonrası Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Erdal Dumrul ‘Bandırma İl Olmalı’ isimli şiiri okudu. 

Engelli Marşı’nın da seslendirildiği etkinlikte Belediye Başkanı Tolga Tosun, “Bandırma Belediyesi olarak engelli kardeşlerimin ve sevgili ailelerinin her tür sorunlarının giderilmesi, taleplerinin karşılanması için çalışmalarımızı sürdürmeye devam ediyoruz. Sevgi her engeli aşar. Tüm engelleri el birliğiyle aşacak, gelecek güzel günleri birlikte kucaklayacağız” dedi.