CHP lideri Kılıçdaroğlu, İspanya Başbakanı Pedro Sanchez ile telefonda görüştü. Kılıçdaroğlu, Sosyalist Enternasyonal'in dünyanın içinden geçtiği çalkantılı dönemde önemli bir görev üstlendiğini belirterek, Sanchez'e görevinde başarılar diledi. Sanchez ise Türkiye seçimlerini yakinen takip ettiğini belirterek, CHP'nin gösterdiği birleştirici rolün önemli olduğunu söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 24-27 Kasım'da Madrid'de gerçekleşen 26. Sosyalist Enternasyonel Kongresi'nin ardından Sosyal Enternasyonel'in başkanı seçilen İspanya Başbakanı Sanchez ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

CHP'den yapılan açıklamaya göre; Sanchez'i yeni görevi dolayısıyla tebrik eden Kılıçdaroğlu, Sosyalist Enternasyonel'in dünyanın içinden geçtiği çalkantılı dönemde önemli bir görev üstlendiğini belirterek, görevinde başarılar diledi.

'SANCHEZ CHP'NİN 'BİRLEŞTİRİCİ ROLÜN' ÖNEMİNİ VURGULADI'

Sanchez de dünya siyasetinde Sosyalist Enternasyonel'in ve sosyal demokrat ile sosyalist partilerin aktif olacağını ifade etti.

AB’den Filistin ve İsrail’e gerilim düşürme çağrısı AB’den Filistin ve İsrail’e gerilim düşürme çağrısı

Türkiye'deki seçim sürecini yakından takip ettiğini belirten Sanchez, CHP'nin gösterdiği birleştirici rolün önemli olduğunu kaydetti.