Bandırma Belediyesi, Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve 10 ilde büyük yıkıma neden olan 2 büyük depremin ardından başlattığı yardım seferberliğini afet bölgesinde sürdürüyor. Bandırma Belediyesi personelinden oluşan ekip, depremin yaralarını sarmaya çalışırken; Belediye Başkanı Tolga Tosun da yapılan çalışmaları yakından takip ediyor.

“YARDIM ELİ UZATMADIĞIMIZ YER KALMAYACAK”

Belediye Başkanı Tolga Tosun ve ekibi, büyük yıkım yaşanan illerin başında gelen Adıyaman’da çalışmalara destek veriyor. İlk olarak merkeze bağlı Gölbaşı İlçesi’ni ziyaret eden Belediye Başkanı Tolga Tosun, burada yaptığı açıklamada, “Afet bölgesinin her noktasındayız. Yaşanılan büyük deprem felaketi sadece şehir merkezleri ve ilçelerde büyük yıkıma neden olmadı, aynı zamanda köylerde de ağır hasarlara yol açtı. Zorlu kış koşulları altında ekiplerimiz büyük bir gayretle yardımları ulaştırmaya devam ediyor. Yardım eli uzatmadığımız yer kalmayacak” dedi.

Daha sonra Gölbaşı Belediye Başkanı İskender Yıldırım ve CHP Gölbaşı Afet Koordinasyon Sorumlusu İzmir Milletvekili Özcan Purçu ile bir araya gelen Başkan Tosun, Gölbaşı’nda yıkımın çok büyük olduğunu belirterek, şehrin yeniden kalkınması için ellerinden gelen desteği vereceklerini söyledi.

Belediye Başkanı Tolga Tosun, Besni Devlet Hastanesi’nde tedavi gören yaralı vatandaşları ve yakınlarını da ziyaret ettikten sonra CHP Adıyaman afet koordinatörleri olarak görevlendirilen Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, İzmir Milletvekili Ednan Arslan ve Muğla Milletvekili Mürsel Alban ile birlikte yardım malzemelerinin depolandığı alandaki çalışmalara katıldı.

BANDIRMA BELEDİYESİ, 150 ADET BÜYÜK BOY ÇADIR KURDU

Adıyaman’daki depremzedelere ihtiyaç malzemesi desteği sağlayan Bandırma Belediyesi, bölgedeki barınma sorununa çözüm üretmek için de harekete geçti. Bandırma Belediyesi tarafından Adıyaman’da 150 adet büyük boy çadır kurulurken, bu sayının bölgeye tek seferde kurulan en yüksek çadır miktarı olduğu belirtildi.

Çadırların kurulduğu alanda çalışmalara katılan Başkan Tosun, “Bandırma halkı adına barınma sorununa çözüm sunacak olan 150 adet çadırımızı kurduk.  Çadırlarımız ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza teslim ediliyor” diye konuştu.