Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin 8 milyar 250 milyon lira olarak belirlenen 2023 yılı taslak bütçesi, Büyükşehir Meclisi’nde oybirliği ile kabul edildi. 

Büyükşehir Belediyesi Kasım Ayı Meclisi’nin devam toplantısı yapıldı. 58 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıda; Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin 2023 Performans Raporu ve 2023 Taslak Bütçesi kabul edildi. Başkan Böcek, Büyükşehir Belediyesi’nin 2023 yılı bütçesinin 8 milyar 250 milyon lira olarak belirlendiğini kaydetti. Böcek, yatırım odaklı bir bütçe hazırlandığını belirterek, ekonomik olumsuzluklara rağmen bütçenin yüzde 34’ünün yatırımlara ayrıldığını açıkladı. 

Böcek, Türkiye’de bütçesine göre en borçlu belediye olduklarının altını çizerek, şunları söyledi:

“NE SÖZ VERDİYSEK FAZLASIYLA YAPMAYA GAYRET EDECEĞİZ”

“Bir taraftan borçlarımızı ödeyeceğiz, bir taraftan 13 bine yakın işçi, memur kardeşimizin dinimizde olduğu gibi teri soğumadan parasını ödeyeceğiz. Benden önceki üç belediye başkanlığı döneminde ödenen toplam borç 54 milyon iken, 2019’dan bu yana bu dönemde ödediğimiz borç 64 milyon liradır. Doğru bulduğumuz projeleri yapmaya bitirmeye gayret ediyoruz. 2019 yılında teslim edilmesi gereken Kepez Santral Kentsel Dönüşüm Projesi’nde 2 bin küsur daireyi teslim ettik. Güneş Mahallesi benim seçim bildirgemde yoktu. Gününden önce tamamlıyoruz. Vatandaşımıza ne söz verdiysek fazlasıyla yapmaya gayret edeceğiz, çalışacağız. Halkın yararına olan bütün projelerle, planlı kurallı kimlikli bir kent hedefiyle Gazipaşa’dan Kaş’a 19 ilçe 913 mahalleye azim ve kararlılıkla hizmet etmeye devam edeceğiz.

Kars’a beklenen kar yağdı Kars’a beklenen kar yağdı

Biz vatandaşımızın mağdur olduğu yerlerde halka hizmeti hakka hizmet bilerek çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz. İnşallah Cumhuriyetimizin 100. yılında da hep birlikte, gençlerimizin, kadınlarımızın geleceğe umutla baktığı, daha aydınlık, daha özgürce, yaşayacağımız güzel günler bizi bekliyor. Bütçemiz ve meclis de alınan kararların Antalyamıza hayırlı olsun.”

Antalya Büyükşehir Belediyesi 2023 yılı bütçesinin ardından, 19 ilçenin 2023 yılı bütçe taslakları da oybirliğiyle kabul edildi.