34 işçi örgütü 24 Ekim'de mitinge hazırlanıyor

İstanbul’da direnişte olan 34 işçi örgütü, Kartal Meydanı'nda 24 Ekim’de yapacakları "İşçi Emekçi Mitingi"ne katılım çağırısı yaptı.

EMEK DÜNYASI 25.09.2021 - 10:22 25.09.2021 - 10:27

İstanbul'daki bazı işçi örgütleri ve direnişteki işçiler,  Mecidiyeköy’de bulunan Cevahir AVM önünde yaptıkları açıklama ile açıklama ile tüm işçi ve emekçileri 24 Ekim’de Kartal Meydan’da yapacakları mitinge davet etti. MA'nın haberine göre, çok sayıda işçi örgütü yönetici ve temsilcisinin katıldığı açıklamada, "Emeğimiz ve özgürlüğümüz için “Direne direne kazanacağız”, “İşçilerin birliği sermayeyi yenecek” ve “Zafer direnen emekçinin olacak” sloganları atıldı. İşçi örgütleri adında açıklamayı yapan Tüm Otomotiv ve Metal İşçileri Sendikası (TOMİS) üyesi ve Sinbo direnişçisi Dilbent Türker, milyonlarca işçi ve emekçinin pandemi sürecinde giderek daha da yoksullaştığını belirterek, iktidarın sermayenin ihtiyaçları doğrultusunda hareket ettiğini vurguladı.

"FATURA KADIN İŞÇİLERE KESİLDİ"

"Pandemi sürecinde Kod-29’la işten atılanların oranı yüzde 70 arttı. 15 Temmuz sonrasında nasıl ki yüz binlerce kamu emekçisi haksız ve hukuksuz bir şekilde KHK’larla işten atılıp, fişlenip tüm hakları elinden alındıysa, Kod-29 saldırısıyla da aynısı işçi ve emekçiye yapıldı” diyen Türker, pandeminin en ağır faturasının kadın işçi ve emekçilere kesildiğini dile getirdi. Türker, “Emeğimiz, ekmeğimiz, özgürlüğümüz, geleceğimiz için 24 Ekim Pazar günü saat 15.00’da Kartal Meydanı’ndayız” dedi.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@