Yurt için devletten teşvik aldı, binayı 5 yıldız otel yaptı

"Yurt yapıyoruz" diyerek devletten vergi indirimini alan, ruhsatını çıkaran şirket, 26 milyon liraya mal olan binayı lüks bir otele dönüştürdü.

GÜNDEM 25.09.2021 - 10:11 25.09.2021 - 10:18

Antalya Alanya'da Murat Topçu ve Rıdvan Yücel'in ortak olduğu Etezem inşaat, 400 yataklı öğrenci yurdu inşaatı yapacağını belirterek yapı ruhsatı aldı. Sözcü'den Ümit Türk'ün haberine göre, önce Alanya Keykubat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi karşısında bulunan 4 bin 78 metrekarelik bir araziyi satın alan şirket, daha sonra yatırım teşviği olarak "2 yıllık sigorta işveren hissesi desteği, yüzde 50 vergi indirimi, yüzde 15 Yatırım Katkı Oranı ve KDV istisnası" aldı. Kısa süre sonra ise yeni bir ruhsat çıkarılarak, yurt binası olarak teşvik alınan bina otele dönüştürüldü.

Ruhsatta yapının sahibi Murat Topçu ve Etezem inşaat gözükürken 11 katlı 5 yıldızlı otelin maliyeti yaklaşık 26 milyon TL gösterildi. Söz konusu şirketin ortağı ise Alanya Belediye Başkanı MHP'li Adem Murat Yücel'in kardeşi Rıdvan Yücel çıktı. Yurt inşaatı olarak başlanan yapının otele dönüştürülmesi için belediye meclisinden de karar çıkarıldığı öğrenildi. Şirket hakkında 85 bin 480 TL idari para ve anılan reklamları durdurma cezaları verilmesine karar verildi.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@