Taksim Dayanışması Sözcüsü mimar Mücella Yapıcı ve kızı Cansu Yapıcı’nın, Gezi eylemleri sırasında gözaltında çıplak aramaya maruz kalmasıyla ilgili üç polisin 'işkence' suçundan yargılandığı davaya İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi.

Cumhuriyet'ten Fahrettin Öztürk'ün haberine göre, o dönem nezarethane amiri olan başka suçtan tutuklu eski polis memuru Levent Mustafaoğlu, duruşmaya Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Duruşmada tarafların avukatları da hazır bulundu.

İKİ POLİSE HAPİS TALEBİ

Esasa ilişkin mütalaasını açıklayan savcı, iki kadın polisin üst aramasının gereklerine aykırı eylemlerde bulunduklarının anlaşıldığını kaydederek, her iki polise ayrı ayrı 'görevi kötüye kullanma' suçundan 6'şar aydan 2'şer yıla kadar hapisle cezalandırılmalarını talep etti. Savcı, o dönem nezarethane amiri olan diğer sanık Levent Mustafaoğlu'nun ise beraatını istedi. 

Gezi Davası dosyaları ilgili yeni gelişme Gezi Davası dosyaları ilgili yeni gelişme

DURUŞMA ERTELENDİ

Mahkeme, müşteki ve sanık avukatlarının mütalaaya karşı savunmalarını hazırlamaları için süre vererek duruşmayı 17 Ekim'e erteledi.

Abdulkadir Selvi, Adalet Bakanlığı'ndan çıkacak bir karar Gezi mahkûmları için emsal teşkil eder Abdulkadir Selvi, Adalet Bakanlığı'ndan çıkacak bir karar Gezi mahkûmları için emsal teşkil eder