Ümitcan Uygun hakkında ‘uyuşturucu temini’ ve ‘fuhuşa aracılık yapmak'tan inceleme başlatıldı

Ümitcan Uygun'un da bulunduğu 3 zanlı hakkında, "uyuşturucu temini" ve "fuhuşa aracılık yapma" yönünden inceleme yapıldı.

TOPLUMSAL CİNSİYET 05.08.2021 - 23:55 06.08.2021 - 00:02

Şüpheli şekilde hayatını kaybeden Esra Hankulu'nun ön otopsi raporu tamamlanırken, alınan örnekler kesin ölüm sebebinin belirlenmesi amacıyla İstanbul Adli Tıp Kurumuna gönderildi. Hankulu'nun ölümüne ilişkin gözaltına alınan, aralarında Aleyna Çakır'ın ölümünde baş şüpheli olan Ümitcan Uygun'un da bulunduğu 3 kişi hakkında, "uyuşturucu temini" ve "fuhuşa aracılık yapma" yönünden inceleme yapıldı.

"BEYİN ZARINDA TRAVMATİK OLMAYAN KANAMA"

Şüpheli şekilde hayatını kaybeden Esra Hankulu'nun ön otopsi raporunda, beyin zarında travmatik olmayan kanama ve akciğerlerde iltihaplanma tespit edildi. Bu bulguların haricinde vücutta herhangi bir darp, cebir, kesici, delici alet izi ve ateşli silah yarasına rastlanmadı. 

KESİN SEBEP İÇİN ADLİ TIP KURUMU'NA GÖNDERİLDİ

Herhangi bir zehirlenme durumuna yönelik alınan bulgular, toksikolojik inceleme amacıyla Kimya İhtisas Laboratuvarı'na gönderildi. Hankulu'dan alınan örnekler, kesin ölüm sebebinin belirlenmesi amacıyla İstanbul Adli Tıp Kurumuna yollandı.

"FUHUŞA ARACILIK YAPMA" İNCELEMESİ

Öte yandan, Esra Hankulu'nun ölümüne ilişkin gözaltına alınan, aralarında Ümitcan Uygun'un da bulunduğu 3 kişi hakkında, "uyuşturucu temini" ve "fuhuşa aracılık yapma" yönünden de inceleme yapıldığı öğrenildi.

NE OLMUŞTU?

Sabah Gazetesi'nin haberine göre, Ankara'da geceyi Ümitcan Uygun ile aynı odada geçiren kız arkadaşı olduğu iddia edilen 25 yaşındaki Esra Hankulu'nun cansız bedeni sabah yatağında bulundu. Cep telefonu olay yerinde bulunamayan genç kadının incelenen kamera kayıtlarında Uygun ile geceyi geçirdiği doğrulanınca Uygun gözaltına alındı.

  Yorumlar
  Yükleniyor...
  0
  .
  DOLAR
  EURO
  STERLIN
  ALTIN
  BIST

  Gelişmelerden Haberdar Olun

  @