Statista verilerine göre Türkiye'de 16,1 milyon kişi tarafından kullanılıyor. Dünyada mikroblog uygulaması Twitter'ın en popüler olduğu ülke ABD oldu.

Medya takip kurumu Ajans Press'in Statista verilerinden elde ettiği bilgiye göre, 2022'de en çok Twitter kullanıcısı olan ülkeler belli oldu. Böylelikle mikroblog olarak hizmet veren uygulamanın 76,9 milyon ile en çok ABD’de de popüler olduğu görüldü.

TÜRKİYE'DE 16,1 MİLYON KİŞİ KULLANIYOR

Japonya 58 milyon kullanıcı ile ikinci sıraya yerleşirken, üçüncü sırada yer alan ülke 23,6 milyon ile Hindistan olarak kayıtlara geçerken, dördüncü sırada 19 milyon ile Brezilya’nın yer aldığı görüldü. Türkiye'de ise 2006 yılında kurulan ve internetin “SMS”i olarak adlandırılan bu uygulamanın 16,1 milyon kişi tarafından kullanıldığı saptandı. Türkiye’nin kullanıcı sayısı ile Almanya, İspanya, Fransa gibi ülkelerin kullanım sayılarının çok üstünde olduğu görüldü. 

Gözden kaçırmayın

Facebook 'taciz politikasını' genişletiyor Facebook 'taciz politikasını' genişletiyor

"TWİTTER"LA İLGİLİ  876 BİN 790 HABER ÇIKTI

Ajans Press, Twitter ile alakalı basına yansıyan haber adetlerini inceledi. Ajans Press’in yazılı basın ve online basın arşivinden derlediği bilgilere göre 2022 yılında Twitter ile alakalı 876 bin 790 haber çıktığı tespit edildi. Twitter Türkiye’deki önemli kişilerin attığı tweetlerle haberlerde yer alırken, 44 milyar dolara Elon Musk tarafından satın alınması ise son zamanların en çok konuşulan başlığı oldu. Twitter platformu için gerçekleşen satın alma Türk medyasında 6 bin 859 haber içeriğinde konuşuldu.