Trabzon, Burdur ve Adıyaman'da bazı köy ve mahalleler karantinaya alındı

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde iki köy, Burdur'da bir köy ve Trabzon'un Akçaabat ilçesindeki bir mahalle koronavirüs tedbirleri kapsamında karantinaya altındı.Trabzon Valiliği'nden yapılan ya...

GÜNDEM 13.04.2020 - 11:15 13.04.2020 - 11:15

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde iki köy, Burdur'da bir köy ve Trabzon'un Akçaabat ilçesindeki bir mahalle koronavirüs tedbirleri kapsamında karantinaya altındı.

Trabzon Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, Akçaabat ilçesine bağlı Sarıtaş Mahallesi'nin, görülen koronavirüs (Covid-19) vakaları nedeniyle İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla karantinaya alındığı belirtildi.Karantina uygulamasının bu gece saat 00.00'da başladığı kaydedildi.

İKİ KÖY DE GİRİŞ ÇIKIŞLARA KAPATILDI

Adıyaman Gölbaşı Hıfzıssıhha Kurulunca, Covid-19 salgını nedeniyle yeni tedbirler alınması uygun görüldü.Gedikli ve Aşağı Karakuyu köylerinde birer kişinin test sonucunun pozitif çıkması üzerine, iki köyde 14 gün karantina tedbirlerinin uygulanması kararlaştırıldı.Karar üzerine giriş ve çıkışa kapatılan 2 köyde güvenlik güçlerince önlem alındı.

TESTİ POZİTİF ÇIKAN KİŞİ TEDAVİ ALTINA ALINDI

Burdur Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre ise, merkeze bağlı İlyas köyünde bir kişinin Covid-19 testi pozitif çıktı.İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla virüsün yayılarak başka yerleşim yerlerine taşınmasını önlemek amacıyla köy karantinaya alındı.Köyün giriş ve çıkışı güvenlik şeridiyle kapatıldı, jandarma ve sağlık ekipleri önlem aldı.Testi pozitif çıkan kişi Burdur Devlet Hastanesi'nde tedaviye alındı.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST