Ticaret Bakanı Muş'tan fahiş fiyatlarla mücadele açıklaması

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, fahiş fiyat ile mücadele konusunda, "Denetimlerimiz sürecek ancak asıl amaç, kurallı serbest ticareti geliştirmek" dedi.

SİYASET 17.09.2021 - 14:03 17.09.2021 - 14:09

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, fahiş fiyat ile mücadele konusunda açıklamalarda bulundu. "Denetimlerimiz sürecek ancak asıl amaç, kurallı serbest ticareti geliştirmek" dedi. Muş "Vatandaş ÖTV indiriminden sonra araba bulamadığından şikayet ediyor. Teftiş Kurulu devrede, usulsüzlük tespit edersek yaptırımları çok ağır olur" açıklaması yaptı.

ÖTV indirimi sonrası bayilerde yeterli araç bulunmamasına yönelik şikayetleri de değerlendiren Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Teftiş Kurulu’nun devrede olduğunu söyledi.

Bakan Muş, "Vatandaş ÖTV indiriminden sonra araba bulamadığından şikayet ediyor. Teftiş Kurulu devrede, usulsüzlük tespit edersek yaptırımları çok ağır olur." açıklamasında bulundu.

'KİMSENİN GÖZÜNÜN YAŞINA BAKMAYIZ'

Bayilerin araç stoklamasına ilişkin açıklamalarını sürdüren Muş, "Peşinen kimseyi suçlu gösteremeyiz ancak çeşitli iddialar dolaşıyor. Eğer araçlar stokta tutuluyorsa, anlaşıp galericilere veriliyorsa ve vatandaş bunlardan dolayı araç bulamıyorsa, tespiti halinde bunların çok ağır yaptırımları olacak. Kural dışılık varsa kimsenin gözünün yaşına bakmayız. Bu konuda çok netiz." ifadelerini kullandı.

'USULSÜZLÜK VARSA GEREKEN YAPILIR'

Hal denetimlerinin de devam edeceğini söyleyen Bakan Muş, "Şu an çalışmalar devam ediyor. Kuralları aşanlar varsa gereken cezayı alırlar. Burası tanımlı ve kurallı bir alan. O açıdan eğer usulsüzlük varsa gereği yapılır. Organize fiyat artışını tetikleyen ne varsa gereken yapılır." dedi.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST