Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) Adana Şubesi olağan genel kurulu, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Tek liste ile gidilen genel kurulda mevcut Başkan Salim Büyükkaya güven tazelerken, Armağan Kabaklı, Hediye Eroğlu ve Sertaç Kayar yönetim kurulu üyeliklerine seçildi. 

“AYAKTA KALDIK, MÜCADELEYİ BÜYÜTECEĞİZ”

TGS Adana Şubesi’nin önce koronavirüs salgını ardından da Kahramanmaraş merkezli deprem nedeniyle görev bölgesinde salgın ve deprem gibi iki ağır yıkım ile yüz yüze geldiğini ve bu sürede yüksek bir dayanışma duygusu ile hareket ettiğini kaydeden Büyükkaya, “Gazetecilik üzerindeki ağır koşullar sürerken üzerine bir de pandemi ve deprem ile karşı karşıya kaldık. Evlerine kapanan meslektaşlarımıza gıda ve iaşe yardımlarımızı götürdük. Ardından görev bölgemiz olan 11 ilin etkilendiği depremde yıkıma uğrayan meslektaşlarımız için dayanışma gösterdik. Bu anlamda son 4 yılımız en ağır koşullarda şubemizi ve meslektaşlarımızı ayakta tutma mücadelemiz oldu. Ayakta kaldık ve örgütlü mücadeleyi ve dayanışmayı büyüteceğiz. Genel kurulumuza ve tüm meslektaşlarımıza teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

“SENDİKA DAYANIŞMADIR”

TGS Adana Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Armağan Kabaklı da sendikanın özellikle yerel gazetecilerin karşılaştıkları ağır politik ve ekonomik baskılar karşısında dayanışma ve mücadele anlamına geldiğini kaydederek, “Sendikalı bir gazeteci olarak artık sendikal mücadeleye ve basın işkolunda örgütlenme mücadelesine daha fazla katkı vereceğim. Yakın geçmişte yaşananlar sendikalı olmanın önemini perçinliyor. Genel kurulumuzun takdiri ile aldığımız bu sorumluluktan onur duyuyorum. Şubemizin fiziki koşullarını, örgütlü yapısını güçlendirmek ve Adana basını ile basın emekçilerinin kazanımları korumak için çalışacağız. 5N1K kadar sendika da önemlidir. Adana basınının çoğulcu yapısını nitelik ve nicelik açısından geliştirmek için eğitimlerden projelere kadar birçok fikrimiz var. Heybemiz dolu. Bize destek veren tüm meslektaşlarımıza teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.