Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı, Aylin Çevik, Mehmet Ali Işıkgör, Namigar Durak Başbuğoğlu ve Sabri Kurban için Tekirağaç Kafe Zübeyde Hanım Çay Bahçesi'nde söyleşi ve imza günü etkinliği düzenledi.

Yoğun bir katılımla gerçekleşen etkinlikte yazarlar, okuyucuları için kitaplarını imzalarken, bir yandan da eserler üzerine söyleşi gerçekleştirildi. 

İmza gününde konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, şunları söyledi:

Çerkezköy Belediyesi Çocuk Akademisi’nin Kayıtları Devam Ediyor Çerkezköy Belediyesi Çocuk Akademisi’nin Kayıtları Devam Ediyor

“Tarihi doku ile uyumlu bir şekilde düzenleme yaparak hizmete sunduğumuz kent meydanımız, kültürel ve sanatsal etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Zübeyde Hanım Çay Bahçemizde değerli yazarlarımızı, siz değerli kitapseverlerle buluşturmanın gurur ve mutluluğu içerisindeyiz. Değerli yazarımız Aylin Çevik, göz bebeğimiz olan çocuklarımıza okumayı sevdirecek çok güzel bir kitap hazırladı. Geçmiş dönem CHP İl Başkanımız ve geçmiş dönem Tekirdağ Kent Konseyi Başkanımız Mehmet Ali Işıkgör, araştırmacı kimliğiyle bir değerli eser daha kaleme alarak Trakya Bölgemizin işgal yıllarındaki tarihine ışık tuttu. Eğitimci kimliğiyle binlerce öğrenci yetiştiren değerli yazarımız Namigar Durak Başbuğoğlu, 'Hem Giderim Hem Ağlarım' adlı araştırma kitabıyla önemli bir kültür hizmetine imza attı. Değerli şairimiz Sabri Kurban, 'Şiirlerim Yalnızlığım ve Sen' adlı kitabında duygu ve düşünce dünyasını satırlara döktü. Dört yazarımızın katılımıyla gerçekleştirmekte olduğumuz söyleşi ve imza günü etkinliğimiz hem çocuklarımıza, hem edebiyatseverlere hem de tarihe ilgi duyan vatandaşlarımıza hitap eden renkli bir organizasyondur. Bugün burada bizlerle olan yazarlarımızı böylesine değerli eserleri edebiyat ve kültür dünyamıza kazandırdıkları için tebrik ediyorum.”