Dünya ve Avrupa Şampiyonu Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübünün Paralimpik Takımı Milli Yüzücüsü Sümeyye Boyacı, 2024 Paris Paralimpik Oyunları öncesi ülke için kota puanı toplama niteliği taşıyan dünya serisi yarışlarına hazırlıklarını sürdürüyor.

İngiltere’nin Sheffield şehrinde 16-19 Mart 2023 tarihlerinde yapılacak Citi Para Swimming World Series 2023 yarışlarına katılacak Boyacı, çalışmalarına Eskişehir’de devam ediyor. Türk Paralimpik Yüzme Milli Takımı Antrenörleri eşliğinde Büyükşehir Belediyesi Kentpark Kapalı Yüzme Havuzu ile Yenikent Olimpik Yüzme Havuzu’nda antrenmanlarını sürdüren Boyacı, Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edeceğini söyledi.

Boyacı, “En büyük hedefim 2024 Paris Olimpik ve Paralimpik Oyunları’nda ülkemi en iyi şekilde temsil etmek. Orada elimden gelenin en iyisini yapmak istiyorum. 2024 yolunda 16-19 Mart tarihlerinde yapılacak olan Citi Para Swimming World Series 2023 yarışlarında da en iyi sonuçları almak için yoğun şekilde çalışıyoruz. 2024 Paris Oyunlarında ülkemize yeni başarılar yeni gururlar yaşatmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Kaynak: anka