Adalet mücadelesini sürdüren Şenyaşar ailesi, sosyal medya hesabından “Daha kaç gün veya kaç yıl haykırmalı ‘Adalet’ diye” mesajı paylaştı.

Gözden kaçırmayın

“Ali İsmail Korkmaz Yaşam Ödülü”nün sahibi Gezi davası tutukluları “Ali İsmail Korkmaz Yaşam Ödülü”nün sahibi Gezi davası tutukluları

Urfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde 9 Mart'ta başlattığı Adalet Nöbeti, 314'üncü gününde. Aile, hafta sonu olması nedeniyle Suruç’taki evlerinde nöbetlerini sürdürdü.

Aile, sanal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Hakimler Savcılar Kurulu Birinci Daire Başkanı Halil Koç ve Türkiye Barolar Birliği Başkanı Erinç Sağkan’ın hesaplarını etiketleyerek, “Adalet için sembol olan anne; hastanede katledilen ailesi ve tek hücrede tutuklu bulunan evladı için, daha kaç gün veya kaç yıl haykırmalı ‘Adalet’ diye” mesajı paylaşıldı.