Cumhurbaşkanı Seçimi ikinci turu için propaganda serbestliği sona erdi Cumhurbaşkanı Seçimi ikinci turu için propaganda serbestliği sona erdi

HÜDA PAR Sözcüsü Serkan Ramanlı  tv100 ekranlarında yayınlanan "Pınar Işık Ardor ile Gündeme Dair" programına katıldı. Ramanlı, kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.

"BİZ BU ŞEKİLDE SEÇİMLERE GİRME KARARI ALDIK"

Serkan Ramanlı, “İttifak sürecin kendi logomuzla mı yoksa ortak liste ile mi seçime gireceğimiz hususunda tartışma yaşadık. Hem kendi içimizde hem de AK Parti temsilcileriyle. Ama bizim ortaya koyduğumuz bir ilke vardı o da şuydu; ‘Biz milletvekili seçimlerinde alacağımız oyların maksimize edilmesini istiyorduk. Ama sadece bununla yetinmeyecektik. Milletvekili sayısının da maksimum düzeyde Cumhur İttifakı lehine oluşması için bir çaba göstermeyi ifade ediyorduk.’ Netice itibariyle bizim AK Parti ile aynı listeden girmemizin, Cumhur İttifakı’nın Meclis’teki milletvekili sayısının oluşacağına dair ortak kanaat üzerinden şekillendi. Biz bu şekilde seçimlere girme kararı aldık” ifadelerini kullandı.

 Meclis’te olmak istediklerini belirten Ramanlı, “AK Parti makul karşıladı” ifadelerini kullandı.