Safranbolu Belediyesi tarafından İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin teknik desteği ile Kaya Erdem Caddesi'ne başlanılan ön cephe yenileme çalışmaları hızla ilerliyor.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan ve Safranbolu’nun çehresini çok daha güzel bir hale getirmek için çalıştıklarını belirten Belediye Başkanı Elif Köse, “Çalışmaya buradan başlamamızın öncelikli nedeni ilçemizde en çok ziyaret alan bölge Tarihi Çarşıya giden yolun buradan geçmesi. Bir diğer nedeni ise kirli görüntüyü ortadan kaldırmak” dedi.

"ŞEHRİ GÜZELLEŞTİRMEK, ADINA YAKIŞIR HALE GETİRMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ"

Başkan Köse, çalışmalar kapsamında caddedeki dükkânların alüminyum doğramalarının yenileneceğini, tabelaların zemin aydınlatmalı olacağını, kolonlarının taş kaplanacağını ve bu çalışmanın tamamlanmasının ardından dükkan ve dairelerde sıva mineral boya işlemlerinin yapılacağını hatırlattı.

Köse, “Kaya Erdem Caddesi'ndeki ön cephe yenilemenin ardından Sadri Artunç Caddesi'nde de çalışmalar başlayacak. Biz sadece tarihi çarşıya bakan kısmı değil tüm Safranbolu’yu güzelleştirmek için çalışıyoruz. Burada özellikle esnafımızın desteği bizim için çok önemli idi. Bu vesile ile değerli esnaflarımıza, halkımıza ve İstanbul Büyük Şehir Belediyemize bir kez daha teşekkür ediyorum” diye konuştu.