RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Ayşenur Arslan'ın Halil Falyalı cinayetine ilişkin Türk Mukavemet Teşkilatı’na yönelik sözleri nedeniyle inceleme başlatıldığını açıkladı.

Gözden kaçırmayın

Bir yılda 273 gazeteci yargılandı, 26 gazeteci ise cezaevinde Bir yılda 273 gazeteci yargılandı, 26 gazeteci ise cezaevinde

Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, Halk TV'de yayınlanan ve sunuculuğunu Ayşenur Arslan'ın yaptığı Medya Mahallesi Programı'nda Arslan'ın sözlerine yönelik inceleme başlatıldığını duyurdu.

BAŞKAN ŞAHİN DUYURDU

Şahin, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Halk TV’deki Ayşenur Arslan’ın sunduğu programda; Kıbrıs Türkünün onuru ve bağımsızlığı için mücadeleler veren Türk Mukavemet Teşkilatı’na yönelik sözlerle ilgili inceleme başlatılmıştır" dedi.

NE OLMUŞTU?

Halil Falyalı cinayetine ilişkin programında değerlendirmelerde bulunan gazeteci Ayşenur Arslan, şu ifadeleri kullanmıştı:

''Halil Falyalı, kendini Türk Mukavemet Teşkilatı olarak tanıtırdı. Türk Mukavemet Teşkilatı adada suikastlerle bilinen illegal, yarı resmi bir oluşumdu."