Vatan Savunucuları Günü kapsamında konuşan Rusya Devlet Başkanı Putin, "Ülkemiz en karmaşık sorunlara diplomatik çözümler aramak üzere doğrudan ve dürüst diyaloga her zaman açıktır" açıklamasında bulundu.

Gözden kaçırmayın

Lübnan seçimlerinde Hizbullah ve müttefikleri oy kaybetti Lübnan seçimlerinde Hizbullah ve müttefikleri oy kaybetti

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Vatan Savunucuları Günü kapsamında yaptığı ulusa sesleniş konuşmasında, ülkesinin diyalog ve diplomasiye, çıkarlarına uyması ve vatandaşlarının güvenliğinin sağlanması şartıyla her zaman açık olduğunu söyledi.

"ORDUNUN ETKİNLİĞİNİN ARTIRILMASINA DEVAM EDECEĞİZ"

Putin, “Ülkemiz her zaman doğrudan ve dürüst diyaloğa, en karmaşık sorunlara diplomatik çözüm arayışlarına açıktır. Ama tekrar ediyorum: Rusya'nın çıkarları, vatandaşlarımızın güvenliği bizim için koşulsuzdur. Bu nedenle ordunun ve donanmanın etkinliğinin artırılması, en son teknoloji ile donatılması için geliştirmeye ve iyileştirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

"RUSYA'NIN GÜVENLİK SİSTEMİ ÇAĞRILARI CEVAPSIZ KALDI"

Rusya Devlet Başkanı, ülkesinin NATO’nun askeri faaliyetleri ve silah kontrol sistemlerinin gevşemesi gibi tehlikelere maruz kaldığını belirterek, şu ifadeleri kullandı:

"Uluslararası durumun ne kadar zor geliştiğini, silah kontrol sisteminin gevşetilmesi veya NATO bloğunun askeri faaliyetleri gibi mevcut zorluklarla hangi tehlikelerin olduğunu görüyoruz. Aynı zamanda, Rusya'nın tüm ülkeleri güvenilir bir şekilde koruyacak, eşit ve bölünmez bir güvenlik sistemi kurma çağrıları cevapsız kaldı."