Pakistan'da sağlık çalışanlarına polis müdahalesi

Pakistan'da sağlık ekipmanlarının yetersizliğini protesto eden sağlık çalışanlarına yönelik polis müdahalesinde 30 sağlıkçı gözaltına alındı.Pakistan'ın Ketta şehrinde bir araya gelen doktor...

VİDEO HABER 07.04.2020 - 13:22 16.07.2021 - 23:15

Pakistan'da sağlık ekipmanlarının yetersizliğini protesto eden sağlık çalışanlarına yönelik polis müdahalesinde 30 sağlıkçı gözaltına alındı.

Pakistan'ın Ketta şehrinde bir araya gelen doktorlar ve sağlık çalışanları, hükümetin koronavirüsle mücadelede yeterli ekipman sağlamadığını söyleyerek eyalet kabinesinin toplantı yaptığı binaya yürümek istedi. Polisin sert müdahelesi ile karşılaşan sağlık çalışanlarından 30'u gözaltına alındı.

SAĞLIK ÇALIŞANLARI GREVE ÇIKTI

Pakistan'da bir süredir sağlık çalışanları ve doktorlar hükümeti, mücadelede yeterli ekipman sağlamamakla suçluyor. Hükümet yetkilileri ise gerekli önlemlerin alındığını ve ekipman eksiği olmadığını iddia ediyor. Pakistan'da geçtiğimiz günlerde aynı nedenlerle farklı eyaletlerde sağlık çalışanları greve gitmişti.

3 DOKTOR KORONAVİRÜS NEDENİYLE ÖLDÜ

Ülkede şimdiye kadar koronavirüs hastalarıyla herhangi bir bağı olmayan 10 doktorda koronavirüse rastlandı. Salgınla mücadele eden 3 doktor ise hayatını kaybetti. Pakistan'daki toplam vaka 3700 olarak açıklanırken ölü sayısı ise 53 olarak açıklandı.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST