Özge Mumcu Aybars, babası Uğur Mumcu'nun ölüm yıldönümünde hayatını, babasını, yaşadıklarını, içinden geçenleri Kısa Dalga'ya anlattı, "O herkesin belleğinde yaşıyor.” dedi.

Özge Mumcu Aybars, babası Uğur Mumcu’yu, ailesi,  çocukluğunu ve 24 Ocak 1993 günü yaşananları ve sonrasını anlattı. Uğur Mumcu televizyonda çıktan sonra sonra eve gelen telefonlardan, yıllar sonra DM kutusuna gelen tweet’lere pek çok detayı paylaşan Özge Mumcu Aybars, "Ben hala adalet duygumu koruyorum, bir gün aydınlanacağına inanıyorum…" dedi, Uğur Mumcu'nun sesini Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı’da tekrar güçlendirmeye, unutturmamaya çalıştıklarını söyledi.

"HERKESİN BELLEĞİNDE YAŞIYOR"

“Türkiye’nin her döneminde, her kırılmasında biz dik durdukça, kullanışlı soyadlar olmadık. Bu da hayatımızın devamı için bir onur vesikası oldu…" diyen Özge Mumcu Aybars, sözlerini şöyle sürdürdü: "Babamın neredeyse her ilde bir parkı var, bazıları kendisine benzemese de bir sürü heykeli yapıldı, adına şarkılar yapıldı… O herkesin belleğinde yaşıyor.”

Gözden kaçırmayın

ÇGD ödülleri sahiplerini buldu ÇGD ödülleri sahiplerini buldu

Özge Mumcu Aybars'ın Kısa Dalga için hazırladığı podcastin tamamı bu linkten dinlenebilir.