"Gladyatör" ve "Cesur Yürek" filmlerinde rol alan İskoçyalı aktör Mike Mitchell, yaşamını sürdürdüğü Fethiye'de geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Ünlü oyuncu Mike Mitchell, Muğla’nın Fethiye ilçesinde eşi ile birlikte yaşadığı yatta kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi. İz Gazete'nin haberin göre, Mitchell'in cenazesi otopsi için Muğla Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. "Gladyatör" filminin dikkat çeken savaş sahnelerinde boy gösteren Mike Mitchell'ın ölüm haberini Talat Atilla duyurdu. Atilla, "Türkiye dostu, Gladyatör filminin oyuncusu, Aylan Bebek filmindeki rol arkadaşım Mike Mitchell biraz önce Fethiye'de öldü. İyi bir insandı. Allah'tan rahmet dilerim. Üzgünüm." ifadelerini kullandı.

Mitchell’in menajeri ise uluslararası yayın organı TMZ’ye yaptığı açıklamada, Mitchell'in cuma günü Türkiye’de bir teknede öldüğünü açıkladı. Menajeri, “İnanması çok güçtü… Yönettiğimiz uluslararası bir aktörün, dürüst bir insanın, gerçek bir aktörün, gerçek bir dostun, sevgili dostumun ani ölümü bizi derinden üzdü. Müdürünüz olmaktan onur duyarım. Eşinize, sevgili Denise Mitchell’e ve çocuklarınıza sabırlar dilerim" ifadelerini kullandı.

Besteci ve söz yazarı Zeynettin Maraş hayatını kaybetti Besteci ve söz yazarı Zeynettin Maraş hayatını kaybetti

Mike Mitchell, geçtiğimiz yıl Çanakkale Savaşı'nın bilinmeyen hikayelerini anlatan 'Mendilim Kekik Kokuyor' filmde Wilma Elles ve Mehmet Çevik gibi isimlerle boy göstermişti. Mitchell, Suriye'deki iç savaştan kaçan ailenin Yunanistan'a geçmeye çalışırken bindiği botun batması sonucu cansız bedeni Bodrum'da kıyıya vuran 3 yaşındaki Aylan Bebek'in yaşadıklarını anlatan filmde de rol almıştı.