Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yüz yüze eğitimin ilk haftasında 850 bin sınıftan 198’inde vaka veya yakın temas nedeniyle yüz yüze eğitime ara verildiğini, vakalar nedeniyle tatil edilen hiçbir okulun ise bulunmadığını söyledi.

"OKULLARIN AÇIK KALMASI MİLLİ GÜVENLİK MESELESİDİR"

Bakan Özer, TRT Haber’de katıldığı bir programda, öğrencilerin Covid-19’a yakalanması durumunda okullarla ilgili değil sınıflarla ilgili kararlar alınacağını söyledi. Özer şöyle devam etti: “Okulların açık kalması milli güvenlik meselesidir. Şimdi el birliği yapma zamanı. Okulların en son kapanan yerler olması için tüm vatandaşlarımızın fedakarlık yapması gerekiyor.”

"TAM AŞILI ÖĞRETMEN ORANI YÜZDE 78"

Bakan Özer, öğretmenler arasındaki aşılama oranının Türkiye ortalamasının üstünde olduğunu ifade etti ve ekledi: “En az bir doz aşı olan öğretmen oranı yüzde 91’e çıktı. İki doz aşı olan öğretmenlerin oranı yüzde 78. Öğretmenlerimiz sadece kendi sağlıkları için değil toplumda örnek olma açısından da çok başarılılar.“

e-YDS İngilizce sonuçları açıklandı e-YDS İngilizce sonuçları açıklandı

"VELİNİN RIZASI OLMADAN PCR TESTİ YAPILMAYACAK"

Özer ayrıca şu anda öğrencilerle ilgili ne aşı ne de PCR zorunluluğunun bulunduğunu, velinin rızası olmadan çocuklara PCR testi yapılmayacağını da ekledi.