Menteşe’de yerel sanatçılardan kolektif sergi Menteşe’de yerel sanatçılardan kolektif sergi

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, ilçe merkezinde Gediz (GDZ) Elektrik tarafından altyapı çalışması yapılacak mahallelerin muhtarlarıyla bir araya geldi. 

Elektrik dağıtımından sorumlu olan GDZ Elektrik’in ilçe merkezinde yapacağı altyapı yatırım çalışmaları öncesi Başkan Eriş, cadde ve sokaklarında kazı çalışması yapılacak 11 merkez mahalle muhtarıyla bir araya geldi. Elektrik altyapı çalışmalarının; Akıncılar, Anafartalar, Atatürk, Bengisu, Cumhuriyet, Emmioğlu, Hürriyet, İnönü, Süleyman Demirel, Umurbey ve Zafer mahallelerinde yürütüleceğini açıklayan Eriş, çalışmaların eylül ayının ilk haftasında Süleyman Demirel Mahallesi’nden başlamasının planlandığını belirtti.

Eriş yürütülecek altyapı çalışmalarına ilişkin, şunları söyledi:

“SIKINTILAR EN AZA İNSİN DİYE ÇALIŞIYORUZ”

“İlçemizde elektrik altyapısının güçlendirilmesi için geçen yıldan beri, kabloları yenileme, trafoların bakımı gibi çalışmalar yapılıyor. Şimdi de havai hat olarak adlandırdığımız kabloların yer altına alınması söz konusu. Ama bu çalışmalarla birlikte yine sokak ve caddelerde kazılar olacak. Elbette çukurlar oluşacak, toz problemi olacak. Biz bu sıkıntılar en aza insin diye çalışıyoruz. Bu noktada önce muhtarlarımızı ve vatandaşlarımızı bilgilendirmekle başladık. Yazın kurak dönemlerinde yeraltı sularını da düşünerek fazlaca bir sulama yapamıyoruz. Ama mümkün olduğunca toza karşı sulama çalışmalarımız olacaktır.

Yapılan altyapı yatırımları iyi mi, evet çok iyi. Geçtiğimiz kış Isparta 15 gün elektriksiz kaldı. Hastasını, yaşlısını, diyalize bağlanmak durumunda olan hastasını, kalp hastasını düşünelim. Elektrik yoksa hayat duruyor. Böyle durumların ilçemizde yaşanmaması adına yapılan yatırımlar hepimiz için iyi. Daha dirençli bir kent oluşurken de elbette sıkıntılar oluyor.

“YOLLARDAKİ ÇUKURLARI BELEDİYE OLARAK BİZ KAPATACAĞIZ”

Daha önce yüklenici firmalar aracılığıyla çukurların kapatılması işlemleri yapılıyordu. Son zamanlardaki maliyet artışları da bu konuda sıkıntılara ve gecikmelere yol açtı. Tabii bu sorunlar günlük hayata da yansıyor. Şimdi toz sorunu yaşayacağız, kışın da çamur. Tüm bu sıkıntıları en aza indirmek adına çalışmaları tamamlanan GDZ Elektrik’in kabul işlemini yaptığı yollardaki çukurları yapacağımız protokolle Belediye olarak biz kapatacağız. GDZ Elektrik ile koordinasyon içerisindeyiz. Bu anlamda da çalışmaların daha hızlı ve derli toplu ilerlemesi için ekiplerimizle planlamamızı yapacağız. Gelecekte rahatlığını yaşayacağımız altyapı yatırımlarının yakından takipçisiyiz. Makinelerle kazılan yolları ellerimizle onarmaya devam ediyoruz.”