Mustafa Destici, TTB ve İstanbul Sözleşmesi'ni hedef gösterdi

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, "Amacımız, 12 Eylül öncesi olduğu gibi kızıl işgalden, bu yapılardan kurtarmak ve Türk Tabipleri Birliğini gerçek, yeminine sadık sağlık çalışanlarına emanet etm...

GÜNDEM 20.09.2020 - 18:49 20.09.2020 - 18:49

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, "Amacımız, 12 Eylül öncesi olduğu gibi kızıl işgalden, bu yapılardan kurtarmak ve Türk Tabipleri Birliğini gerçek, yeminine sadık sağlık çalışanlarına emanet etmek" açıklamasında bulundu. İstanbul Sözleşmesi'ni de hedef gösteren Destici, "İstanbul Sözleşmesi yaşatır.' sözü gerçek değil, bir kandırmaca, aldatmacadır" dedi.

MHP Devlet Bahçeli'nin Türk Tabipler Birliği'ne dair, “TTB’nin dünü, bugünü, bütün fiili ve eylemleri incelenecek, gerekirse hazırlanacak dosya Cumhuriyet Savcılıklarına intikal ettirilecektir” açıklamasına ve kapatılmasını savunan sözlerine destek veren BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, "Amacımız, 12 Eylül öncesi olduğu gibi kızıl işgalden, bu yapılardan kurtarmak ve Türk Tabipleri Birliğini gerçek, yeminine sadık sağlık çalışanlarına emanet etmek" diyerek TTB'yi hedef gösterdi.

"12 EYLÜL ÖNCESİNDE OLDUĞU GİBİ"

Cumhur İttifakı'na desteğiyle bilinen BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Destici, partisinin Necmettin Erbakan Kongre Salonu'nda düzenlenen Ankara İl Kongresi'nde konuştu. Koronavirüsle mücadaleye değinen Destici'nin gündeminde, son dönemde MHP'nin de hedefine oturttuğu Türk Tabipleri Birliği vardı. "Türk Tabipleri Birliğinin varlığına bir şey demediklerini, sivil toplumdan yana olduklarını" söyleyen Destici, "Burada, Türk Tabipleri Birliği başta olmak üzere, bazı sivil toplum örgütlerinin içerisindeki zihniyet ve o zihniyetin işgalinden bahsediyoruz. Bunlar 1980 öncesinde de vardı. Amacımız, 12 Eylül öncesi olduğu gibi kızıl işgalden, bu yapılardan kurtarmak ve Türk Tabipleri Birliğini gerçek, yeminine sadık sağlık çalışanlarına emanet etmek" dedi.

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ'Nİ DE HEDEF GÖSTERDİ: "KARŞISINDAYIZ"

BBP lideri Destici'nin TTB'den sonraki hedef ise İstanbul Sözleşmesi oldu. İstanbul Sözleşmesi'nin sadece kadına şiddeti önleme maddelerinden oluşmadığını öne süren Destici, "Bu sözleşmenin karşısındayız, yarın da karşısında olmaya devam edeceğiz. 'İstanbul Sözleşmesi yaşatır.' sözü gerçek değil, bir kandırmaca, aldatmacadır." diye konuştu.

"İPTE SALLANDIRACAĞIZ"

Destici, İstanbul Sözleşmesi'ne ihtiyaç duymadan kadına şiddeti, çocuk tacizini önlemek için gerekli yasal düzenlemelerin yapılması, daha güçlü yaptırımlar getirilmesi gerektiğini ifade ederek, "Tüm bunlara rağmen bir cani sapık, 3-5 yaşındaki bir çocuğu tecavüz edip öldürüyorsa, hapisten çıkıp tanımadığı bir kızı takip edip sırf zevk olsun diye öldürüyorsa elbette ki onu da ipte sallandıracağız. Bunun başka bir yolu yok." diye konuştu.

NE OLMUŞTU?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türk Tabipleri Birliği’nin (TTB) kapatılmasına ilişkin 16 Eylül’de yaptığı açıklamanın ardından kendisine iletilen bir soruya yazılı yanıt verdi. TTB’yi incelemek için heyet kurduklarını belirten Bahçeli, “TTB’nin dünü, bugünü, bütün fiili ve eylemleri incelenecek, gerekirse hazırlanacak dosya Cumhuriyet Savcılıklarına intikal ettirilecektir” dedi. 

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@