Meteoroloji; Sakarya, Kocaeli, Kırklareli, Burdur, Tekirdağ, Isparta, Samsun, Gümüşhane, Tokat ve Artvin illeri için sağanak yağış beklendiğini duyururken Kıyı Ege’de ise mevsim normallerinin üzerinde sıcaklık uyarısı yaptı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün hava tahmin raporuna göre; ülkenin kuzey ve iç kesimleri parçalı ve yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Akdeniz’in Toroslar mevkii ile Kırklareli, Tekirdağ, Sakarya, Kocaeli’nin iç kesimleri, Isparta, Burdur, Samsun’un iç kesimleri, Tokat, Gümüşhane ve Artvin çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerler az bulutlu ve açık olacak.

İstanbul’u destekleyen 10 barajın verilerine göre son 9 yılda en düşük seviyesine bu yıl geriledi İstanbul’u destekleyen 10 barajın verilerine göre son 9 yılda en düşük seviyesine bu yıl geriledi

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Genellikle mevsim normalleri civarında, ülkemizin doğu kesimleri ile Kıyı Ege’de mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.