Kuzey Yıldızı dizisinin evi mahkemelik oldu

Kuzey Yıldızı dizisi için inşa edilen ev dizi bittikten sonra mahkemelik oldu. Ordu Büyükşehir Belediyesi evi kamu yararına kamulaştırma kararı verdi....

GÜNDEM 19.06.2021 - 11:29 19.06.2021 - 11:29

Kuzey Yıldızı dizisi için inşa edilen ev dizi bittikten sonra mahkemelik oldu. Ordu Büyükşehir Belediyesi evi kamu yararına kamulaştırma kararı verdi.

#dokuz8/Ümit İşbakan
İbrahim Kurt

Kuzey Yıldızı dizisinin çekim platosu olarak kullanılan alan ve inşa edilen ev, dizi bittikten sonra sorun oldu. Süreç şöyle gelişti; Ordu’nun Perşembe ilçesi Mersin Mahallesi Çamburnu mevkiinde 1977’den beri faaliyette olan Çamburnu Restaurant’ın sahibi İbrahim Kurt, Kuzey Yıldızı dizisinin yönetmeni Ersoy Güler’den “Diziyi burada arazinde ve restaurantta çekmek istiyorum” teklifi alır. İbrahim Kurt bu teklifi kabul ederek, Ordu Büyükşehir Belediyesi ve ORBEL ile sembolik 100 lira karşılığında 30 yıllık bir kira kontratı imzalanır.

KAMU YARARINA KAMULAŞTIRMA

Dizi devam ederken İbrahim Kurt’un arazisine deniz kenarına bir plato inşa edilir ve dizi bitiminde bu evin İbrahim Kurt’a verileceği sözü verilir. Ancak dizi bitince Ordu Büyükşehir Belediyesi ile “ortaklık” bozulur. 600 metrelik alan ve dizi için inşa edilen ev İbrahim Kurt’a verilmez ve “kamu yararına kamulaştırma” için harekete geçilir. İbrahim Kurt, yapılanan sözleşmeye aykırı olduğunu belirten İbrahim Kurt, “Burada yapılan ev kaçak. Ordu Büyükşehir Beledyesi ve Perşembe Belediyesi arazime çöküyorlar” diye konuştu.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@