HABER: Uğur İstanbullu

TFF 2. Lig  play–off filan müsabakası oynayacak olan Artvin Hopaspor’un Kulüp Başkan Göksel Cihan, müsabaka öncesi destek çağrısı yapınca iki minik taraftar kumbaralarını alarak bankaya koştu. Bir yıldır kumbarada biriktirdikleri harçlıklarını tuttukları takımın hesabına yatıran minik taraftarlar, küçük yürekleriyle büyük destek oldular.

Türkiye Futbol Federasyonu 3. Ligde 1. grupta mücadele eden Artvin Hopaspor, ligi 5. bitirerek bir üst lig olan 2. Lige yükselmek için play –off oynadı. Rakibi Belediye Kütahyapsoru evinde 2-1 yenen deplasmanda ise 0-0 berabere kalarak filan müsabakası oynama hakkı elde etti. Finalde Arnavutköy belediye takımı ile eşleşen Hopaspor,  24 Mayıs’ta Kayseri’de 2. Lige çıkmak için final oynayacak. 

İKİ KARDEŞ HARÇLIKLARINI BAĞIŞLADI

Kulüp başkanı Göksel Cihan müsabaka öncesi açıklama yaparak takıma destek çağrısında bulundu. "Hedef 2. Lig" diyen Cihan "Futbolcularımıza şampiyonluk sözümüz var. Ayrıca borçlarımız var herkesin yardımını bekliyoruz "deyince, şehir adete seferber oldu.
İlçede yaşayan ve Hopaspor taraftarı olan 10 yaşındaki  Alp ve kardeşi  7 yaşındaki Aras Güven, çağrıyı duyunca 1 yıldır biriktirdikleri harçlıklarını Hopaspor’a destek olmak için harcamaya karar verdiler. Kumbaralarını alan iki kardeş aileleri eşliğinde bankaya giderek biriktirdikleri harçlıkları taraftarı oldukları Hopaspor kulübünün hesabına yatırdılar.

Konuyla ilgili açıklama yapan baba Aydın Güven şu ifadelere  yer verdi:

Seferihisar'da Yaz Spor Okulu: 12 branşta dersler başladı Seferihisar'da Yaz Spor Okulu: 12 branşta dersler başladı

"Sosyal medyada gezinirken kulüp başkanımızın destek çağrısını izledik. Daha sonra çocuklarım yanımızdan ayrılıp odalarına gittiler. Kumbaralarıyla birlikte geri geldiler. Babacım bizde Hopaspor’a  destek olmak istiyoruz dediler. Ben ve eşim bu duruma çok duygulandık. Bizde kendilerine eşlik ettik bankaya gidip Hopaspor kulübüne destek için yatırdık. Takımız finale kaldı kulüp yönetimine, futbolcular ve teknik heyete teşekkür ediyoruz hedef ikinci lig şampiyon Hopaspor."