Haber: Sabri Kırdar

Kapalı Yol olarak bilinen Kazım Özal Caddesi havuz başında yapılan açıklamada konuşan Tüm Emeklilerin Sendikası Antalya Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Ferzan Sarsılmaz yaşanan ekonomik krize dikkat çekerek şunları belirtti; “Ülkemizde hukuk hiç olmadığı kadar askıya alınmış, adalet hiç olmadığı kadar yara almış, emek hiç olmadığı kadar değersizleştirilmiş, emekliler hiç olmadığı kadar yoksullaşmıştır. Ülkeyi yönetememenin sonucu ortaya çıkan ekonomik krizin faturası asgari ücretlilere, emeklilere fatura edilmek istenmektedir. 

Krizin bedeli, krizi çıkaranlara ödetilmelidir.

En temel ihtiyaçlarını dahi karşılayamayan emeklilere,  Temmuz'da yine bir sürpriz  hazırlanıyor. 10 milyon emekliye sıfır zam kapıda. Yani artışlar kök maaşa yapılacağından, 10 milyon emekli 10 000 lira almaya devam edecektir. Temmuz ayı emekliler  için yoksullaşmanın dip yapacağı ayın başlangıcı ve gelecek aylar daha da kötü olacaktır. Bu vicdansızlığı kabul etmeyeceğiz. İnsanca yaşamak istiyoruz. İnsanca yaşam taleplerimiz için mücadele edeceğiz.”

İKTİDAR 31 MART’TAN DERS ALMAMIŞ

Belli ki iktidar ; 31 Mart uyarımızı iktidar anlamamış diyen Ferzan Sarsılmaz “Nasıl olsa seçimlere daha 4 yıl var diyerek, bizi oyalayabileceğini, hafızamızı yok sayarak, günü geldiğinde kandıracağını sanıyor. Kananlar bellidir. Biz kanmayacağız. 

Bu vesileyle, 25 Mayıs'ta taleplerimizi alanlarda iktidara bir kez daha hatırlatacağız. Uyarı görevimizi yapacağız. Topladığımız imzaları bir kez daha TBMM 'si Başkanlığına  ileteceğiz” dedi. 

TÜM HALKIMIZA ÇAĞRIMIZDIR:

Yurttaşlara da çağrıda bulunan Ferzan Sarsılmaz; 25 Mayıs'ta İstanbul, İzmir, Bursa, Antalya, Eskişehir, Tarsus, Burhaniye ve Fatsa'da alanlarda olacağız. Bütün halkımızı emeklilerin gerçekleştireceği bölgesel mitinglerimize desteğe ve  dayanışmaya çağırıyoruz. Bizlerde 25 Mayıs Cumartesi günü Antalya’da alanlarda olacağız. Miting ve yürüyüş için 25 Mayıs Cumartesi saat 15.30’da Aydın Kanza parkında toplanacağız. Tüm emeklileri ve yurttaşlarımızı bekliyoruz” dedi.

ANA MUHALEFET PARTİSİNİN EMEKLİLER MİTİNGİ YAPMASINI ÖNEMSİYORUZ. 

CHP’nin Ankara’da yapacağı  “Büyük Emekli Mitingine” de değinen Ferzan Sarsılmaz “Ana muhalefet partisinin emekliler mitingi yapmasını önemsiyoruz.  Bizim açımızdan kıymetli bir girişimdir. Darısı diğer partilere...

Bütün üyelerimizi 26  Mayıs'da  CHP'nin Ankara'da gerçekleştireceği emekli mitingine katılmaya çağırıyoruz. Bölgesel  yapacağımız mitinglerden sonra hep beraber  Ankara'da olacağız.

İki gün gündem  emekliler  olacaktır. 

İnsanca yaşamak istiyorsak, haydi dayanışmaya. Birleşe birleşe kazanacağız. Direne direne  kazanacağız” dedi