65 yaş ve üzerindekiler için koronavirüse ilişkin uyarılarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Zayıf bir sebebin ağır bir sonucu olabilir. Tıpkı virüsün Omicron varyantı gibi. 65 yaş üstü ve hangi yaşta olursa olsun bir bağışıklık sistemi sorunu olanlar kendilerini korumalı" dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 65 yaş ve üzerindeki yurttaşlara yönelik koronavirüs (Covid-19) salgını ile ilgili uyarılarda bulundu.

"ZAYIF BİR SEBEBİN AĞIR BİR SONUCU OLABİLİR"

Bakan Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

"65 YAŞINIZI geçtiyseniz veya herhangi bir bağışıklık sistemi sorununuz varsa ihtimalleri hafife almayın. Önemsiz gibi görünen şikâyetleri nezle, soğuk algınlığı ile karıştırmayın. TEST yaptırın. MOLNUPIRAVIR etken maddeli ilaçla başlayan yeni dönemde erken tanı riski azaltıyor.

Gözden kaçırmayın

Türkiye'de 1154 kişinin Covid-19 testi pozitif çıktı, 10 kişi hayatını kaybetti Türkiye'de 1154 kişinin Covid-19 testi pozitif çıktı, 10 kişi hayatını kaybetti

Zayıf bir sebebin ağır bir sonucu olabilir. Tıpkı virüsün Omicron varyantı gibi. 65 yaş üstü ve hangi yaşta olursa olsun bir bağışıklık sistemi sorunu olanlar kendilerini korumalı. Her birimiz kendimizi ve risk grubundakileri korumalıyız."