CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Elazığ ziyareti öncesinde kente asılan 'Hoş geldin' pankartları indirilirken, CHP'li isimleri hedef alan afişler asıldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Elazığ ziyareti öncesi partisinin 'Hoş geldin' yazdığı pankart zabıta tarafından indirildi, Kılıçdaroğlu'nun eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında söylediği belirtilen sözlerin yer aldığı afişler asıldı. Kılıçdaroğlu'nu ve CHP'li isimleri hedef gösteren afişleri asanın AKP İl Başkanlığı olduğu iddia ediliyor.

KEMAL KILIÇDAROĞLU’NA ‘HOŞ GELDİN’ DEMEK YASAK, HEDEF GÖSTERMEK SERBEST

halktv.com'da yer alan habere göre; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Elazığ ziyareti öncesi partisinin 'Hoş geldin' yazdığı pankart zabıta tarafından indirildi, Kılıçdaroğlu'nun eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında söylediği belirtilen sözlerin yer aldığı afişler asıldı. Kılıçdaroğlu'nu ve CHP'li isimleri hedef gösteren afişleri asanın AKP İl Başkanlığı olduğu iddia ediliyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Elazığ'a gidişini "Kılıçdaroğlu Elazığ'da" afişiyle duyurmak üzere hazırlanan pankartlar engelle karşılaştı. Zabıta ekipleri Kılıçdaroğlu'nun Elazığ ziyaretini duyuran afişleri asılı oldukları yerlerden kaldırdı. halktv.com.tr'de yer alan habere göre şehrin birçok reklam panosuna Kılıçdaroğlu'nun Edirne F Tipi Cezaevi'nde tutulan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında söylediği iddia edilen "Göğsüne madalya takacağım" sözlerinin yer aldığı afişler asıldı.

'TAŞKESENLİOĞLU İLE İLGİLİ AFİŞ ASMAK YASAK..'

Gazeteci İsmail Saymaz, Elazığ'da Kılıçdaroğlu'nu ve partisini hedef gösteren afişlerin reklam panolarına asıldığına dair görüntüleri sosyal medya hesabından paylaştı.

Saymaz, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

İmamoğlu Ordu'da esnafı ziyaret etti: Allah insanı bir helal kazanç, bir de sevgiden terletsin İmamoğlu Ordu'da esnafı ziyaret etti: Allah insanı bir helal kazanç, bir de sevgiden terletsin

"CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, bugün Elazığ’da. Şehirdeki bilboardlara CHP ve CHP’lilerle ilgili afişler asıldı. Erzurum’da AK Partili Zehra Taşkesenlioğlu ile ilgili afiş asmak yasak, Elazığ’da CHP ile ilgili provokatif afiş asmak serbest. Elazığ’da bir yandan CHP ve CHP’lilerle ilgili provokatif afişler bilboardlara asılırken, aynı esnada AK Partili belediye Kılıçdaroğlu’nun şehre gelişine ilişkin afişleri indiriyor. AK Parti’nin CHP politikası: Diyarbakır il sınırına varıncaya kadar “Bunlar HDP’li” diye suçla. Gel Diyarbakır’a, “Bunlar Kürt düşmanı” diye suçla."

MHP'Lİ IŞIKVER AFİŞTEKİ SÖZLERİ GÜNLER ÖNCESİNDEN PAYLAŞTI

halktv.com.tr'ye konuşan kaynaklar ise söz konusu imzasız afişlerin AKP İl Başkanlığı tarafından asıldığını söyledi. Öte yandan MHP Elazığ İl Başkanı Semih Işıkver'in CHP'yi hedef gösteren ve birçok reklam panosuna asılan afişlerin üzerinde yazan sözleri günler öncesinde sosyal medya hesabından paylaştığı ortaya çıktı.

KILIÇDAROĞLU, ‘PROVOKASYON PANKARTI’NIN ÖNÜNDE POZ VERDİ

Elazığ'a gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, söz konusu pankartların birinin önünde poz vererek sosyal medya hesabından "Barışacağız. Vallahi de billahi de barışacağız" dedi.