Karamollaoğlu, "İktidarın, seçim kanununda değişiklikler yaparak bu birlikteliği dağıtma gibi heveslerini boşa düşürmeye ve hep birlikte kararlı bir şekilde ülkemizin problemlerini çözmeye kararlıyız" dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, haftalık değerlendirme toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Temel Karamollaoğlu'nun açıklamasının satır başları şöyle oldu:

Vahyin nazil olduğu mübarek Kur'ân ayına, bir ömre bedel bir geceye sahip olan gufrân ayına, ihtirasların durulduğu, kardeşlik duygularının dirildiği, şefkat hislerinin bayraklaştığı aya; Ramazan ayına Hoş geldin diyoruz.

Bu birliktelik bütün engellemelere ve çabalara rağmen devam edecektir kanaati bütün liderlerde var. Ortak kaygılarımız var. Müştereklerimizi esas alarak yolumuza devam ediyoruz. İşbirliğimiz devam edecek. Elbette siyasi partilerin partilerin kendi programları öncelikleri var. Her partinin önceliklerini birleştirmek mümkün olmayabilir ancak aynı ülkede yaşadığımız için müştereklerimiz farklılıklarımıdan fazla. Bu toplantıların devam etmesi gerektiği konusunda müşterek bir kararımız var. 

"İKTİDARIN BU BİRLİKTELİĞİ DAĞITMA HEVESLERİNİ BOŞA DÜŞÜRMEYE ÇALIŞIYORUZ"

İktidarın, seçim kanununda değişiklikler yaparak bu birlikteliği dağıtma gibi heveslerini boşa düşürmeye ve hep birlikte kararlı bir şekilde ülkemizin problemlerini çözmeye kararlıyız.

Vatandaşlarımız çok zorlu bir kışı geride bıraktı ama daha önce de belirttiğimiz gibi yediği bu ayazı unutmayacaktır. Şimdi önümüz bahar ve Ramazan... Fakat yine çok zorlu günler insanımızı bekliyor; iktidar ise insanımızın feryadını duymazdan, yaşadığı problemleri görmezden gelmeye devam ediyor.

"YOLSUZLUĞU, YOKLUĞU, İSRAFI KURUMSALLAŞTIRDILAR"

İktidara sormak istiyorum ya Allah aşkına siz bu milletten ne istediniz de size vermedi? Milletin size desteğinin karşılığında siz, milletin iliklerine kadar sömürmeyi, perişan bırakmayı bir başarı olarak gördünüz. Yolsuzluğu, yokluğu, israfı ortadan kaldırmak için geldiler ama bunların hepsini kurumsallaştırdılar.

Her gün bir başka bahane üretiyorsunuz. Bir ev kurmanın maliyeti geçen yıldan bugüne en az %100 artmış. Bekarlar evlenemiyor, evliler geçinemiyor bunu neyle açıklayacaksınız. 

Gözden kaçırmayın

Bülent Arınç: Gidişattan memnun değilim Bülent Arınç: Gidişattan memnun değilim

Asgari ücretliler ve emekliler başta olmak üzere milyonlarca insanımız açlık sınırında! Memurlar, beyaz yakalılar, evine 2-3 maaş giren milyonlarca aile yoksulluk sınırının altında! Bunu neyle açıklayacaksınız? Bu beceriksizliğin ta kendisidir.

"ORTA SINIF ÇÖKTÜ, DAR GELİRLİ KESİM DAHA DA YOKSULLAŞTI"

Yoksulluğu bitirme vaadiyle iş başına gelen Ak Parti, yoksulluğu geniş bir tabana yaydı. Orta sınıf çöktü, dar gelirli kesim daha da yoksullaştı.

Halkın içinden geldiği imajını vermek için göreve geldiği ilk yıllarda Keçiören’de mütevazı bir apartman dairesinde oturmayı tercih eden Cumhurbaşkanı sırça köşküne taşındığı günden bu yana gerçekleri duymaz, hakikatleri görmez oldu. Sayın Cumhurbaşkanı halkın geçim derdini hafife aldığı, uzayan kuyrukları görmezden geldiği yetmiyormuş gibi daha sağlıklı beslenmek için manda yoğurdu, kestane balı, hurma ve yulaf yemeyi tavsiye ediyor. Latife yapıyor herhalde.

Eurostat verilerine göre, Erdoğan’ın bizi kıskandığını iddia ettiği Avrupa’ya en çok iltica başvurusu yapan ülkelerden birisi haline geldik. Suriye, Afganistan, Irak ve Pakistan’ın ardından Avrupa’ya iltica başvurusunda bulunan ülkeler arasında 5. sıradayız.