CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İçişleri Bakanlığı'nın tarafından koruma tahsisinin yeniden kaldırıldığını duyurdu.

Ankara Valisi Şahin: Fırtına nedeniyle Yenimahalle’de bir inşaatta kolon devrilmesi neticesinde bir vatandaşımız hayatını kaybetti Ankara Valisi Şahin: Fırtına nedeniyle Yenimahalle’de bir inşaatta kolon devrilmesi neticesinde bir vatandaşımız hayatını kaybetti

Kaftancıoğlu Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "İç! İşleri Bakanlığı; papatya falına çevirdiği koruma tahsisini kaldırmış yine:) Baştan söyleyeyim tahsis etseniz de kabul etmeyeceğim artık. Yoğun çalışma tempoma rağmen bir gün bile sızlanmadan işini en iyi şekilde yapanlara sonsuz teşekkür! Söz, 3600 Ek Gösterge hakkınız. Devlet akıl, ahlak ve adaletle yönetilir. Çok az kaldı. Devleti babalarının çiftliği gibi gören, görmekle kalmayıp o şekilde yönetenlerden, önce sandıkta sonra hukuk karşısında öyle bir hesap soracağız ki göreceksiniz tüm dünyaya örnek olacak!" ifadesini kullandı.

NELER YAŞANDI?

Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Kaftancıoğlu'na "kamu görevlisine hakaret", "Türkiye Cumhuriyeti Devletini alenen aşağılamak" ve "Cumhurbaşkanına hakaret" suçlarından verilen 4 yıl 11 ay 20 gün hapis cezasını 12 Mayıs’ta onamıştı. Silivri Cezaevi’ne gönderilen Kaftancıoğlu, işlemlerin ardından denetimli serbestlik kapsamında serbest kalmıştı.

Kaftancıoğlu hakkında ayrıca siyaset yasağı da getirilmişti.

2019'da Kaftancıoğlu'na verilen koruma polisleri geri çekilmiş, daha sonra tekrar tahsis edilmişti.