İzmir Foça'da orman yangını

Foça ilçesinde çöp depolama alanında başlayan yangın rüzgarın etkisiyle ormanlık alana sıçradı. Foça Kaymakamı Ali Çetin, "Zamanında müdahale edildiği için yangın yerleşim merkezlerini tehdit etmi...

EKOLOJİ-ÇEVRE 07.11.2020 - 09:20 07.11.2020 - 09:20

Foça ilçesinde çöp depolama alanında başlayan yangın rüzgarın etkisiyle ormanlık alana sıçradı. Foça Kaymakamı Ali Çetin, "Zamanında müdahale edildiği için yangın yerleşim merkezlerini tehdit etmiyor" açıklamasında bulundu.

İzmir'in Foça ilçesinde belediyeye ait çöp depolama alanında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangın rüzgarın etkisiyle ormanlık alana sıçradı.Alevlerin rüzgarın etkisiyle çevredeki ormanlık alana sıçraması üzerine, olay yerine itfaiye ve orman bölge müdürlüğü ekipleri sevk edildi.

KAYMAKAM: "YERLEŞİM MERKEZLERİNİ TEHDİT ETMİYOR"

AA'ya konuşan Foça Kaymakamı Ali Çetin, yangının saat 06.00 sıralarında çıktığını ve ekiplerin çalışmalarının devam ettiğini belirterek, "Günün aydınlanmasıyla birlikte yangını söndürme çalışmalarına havadan da müdahale başladı. Alanda fazla ormanlık alan bulunmuyor. Zamanında müdahale edildiği için yangın yerleşim merkezlerini tehdit etmiyor" ifadelerini kullandı.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST