İş istediği AKP'li Solhan Belediyesi'nin girişinde yaşamına son verdi

Bingöl’ün Solhan ilçesinde yaşayan 25 yaşındaki Cengiz Uçar, iş istediği AKP'li Solhan Belediyesi'nin girişinde intihar etti. Uçar'ın daha önce de belediyenin önünde kendini yakmaya çalıştığı orta...

EMEK DÜNYASI 03.08.2020 - 12:14 03.08.2020 - 12:14

Bingöl’ün Solhan ilçesinde yaşayan 25 yaşındaki Cengiz Uçar, iş istediği AKP'li Solhan Belediyesi'nin girişinde intihar etti. Uçar'ın daha önce de belediyenin önünde kendini yakmaya çalıştığı ortaya çıktı.

Bingöl’ün Solhan ilçesinde yaşayan 25 yaşındaki Cengiz Uçar, Solhan Belediyesinin girişinde intihar etti. Uçar’ın yerel seçimlerden bu yana birkaç kez Solhan Belediyesine gidip iş başvurusunda bulunduğu ancak başvurularının yanıtsız kaldığı, iş bulamadığı için ekonomik sorunlar yaşadığı belirtildi.

BİR SÜREDİR İŞSİZ OLAN UÇAR'IN BAŞVURULARI YANITSIZ KALMIŞ

Mezopotamya Ajansı'nda yer alan habere göre bir süredir işsiz olan Uçar, bu sabah saat 05.00’da belediye binasına giderek, binanın girişinde bulunan korkuluklara kendini asarak intihar etti. Yoldan geçen yurttaşların fark etmesi üzerine olay yerine çağrılan ambulansla Solhan Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Uçar’ın yaşamını yitirdiği öğrenildi.

DAHA ÖNCE BELEDİYENİN ÖNÜNDE KENDİNİ YAKMAK İSTEMİŞ

Ekonomik sorunlar yaşayan Uçar’ın geçtiğimiz yıl Solhan Belediyesi önünde kendini yakma girişiminde bulunduğu, çevredeki yurttaşların ikna etmesi sonucu intihardan vazgeçtiği öğrenildi.

AİLE, HABERLERE TEPKİ GÖSTERDİ

Uçar’ın cenazesi Bingöl Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Uçar ile ilgili sosyal medyadan “Madde bağımlısı intihar etti” paylaşımları yapıldı. Paylaşımların gerçeği yansıtmadığını söyleyen Uçar ailesi, paylaşımı yapanların olayın gerçek yüzünü gizleme çabası içinde olduklarını söyledi.

KARDEŞLERİ DE İŞSİZ

4 kardeş olan ve kardeşlerinin de işsiz olduğu öğrenilen Uçar’ın geçtiğimiz yerel seçimlerde Solhan Belediye Başkanı tarafından iş sözü verildiği, ancak bu sözün yerine getirilmemesi üzerine sayısız kez belediyeye gidip iş istediği kaydedildi.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@