İhsan Şenocak, Türkiye Milli Kadın Voleybol Takımı’nı hedef aldı ve hakaretler savurdu

A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda başarısının ardından kadın düşmanı açıklamaları ile bilinen İhsan Şenocak hakaretler savurdu.

TOPLUMSAL CİNSİYET 25.07.2021 - 22:26 25.07.2021 - 22:57

Kadın düşmanı ve gerici açıklamalarıyla bilinen ilahiyatçı İhsan Şenocak, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda bugün Çin’i 3-0 mağlup ederek büyük başarı kazanan A Milli Kadın Voleybol Takımı’nı hedef aldı. Şenocak Twitter hesabından yaptığı paylaşımda,  oyunculara hakaret etti ve “İslamın kızı! Sen oyun alanlarının değil, imanın, iffetin, ahlakın, hayanın, edebin sutanısın" dedi.

"SEN OYUN ALANLARININ DEĞİL, İFFETİN SULTANISIN"

Şenocak’ın paylaşımı şu şekilde: “İslamın kızı! Sen oyun alanlarının değil, imanın, iffetin, ahlakın, hayanın, edebin sutanısın; sen ‘burnunu göstermekten utanan’ anaların evladısın. Ekranlara ve sakallı ağabeylerinin popüler kültürün kurbanlarına ‘sultan’ demesine aldanmayasın! Umudumuz da, duamız da sensin!”

"SERMAYESİ ‘KÜFÜR’ OLAN AHLAK YOBAZLARIYLA HUKUK ÖNÜNDE TEK TEK HESAPLAŞACAĞIM"

Paylaşımı ile büyük tepki çeken Şenocak, gelen eleştirilere “hesaplaşacağım” diyerek tepki gösterdi.  Şenocak’ın eleştirilere cevap olarak attığı tweet şu şekilde: “İfademde tek cümlelik bir hakaret yok. İslamın kızına ne olması ve olmaması noktasında bir çağrı var. Sermayesi “küfür” olan AHLAK YOBAZLARIYLA hukuk önünde tek tek HESAPLAŞACAĞIM. Sizin keyfinize göre DEĞİL İSLAMA göre konuşacağım. Dinime sövenle hesaplaşmadan canımı alma YA RABBİ!”

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@