Havuz medyasından HDP’ye saldırıya ‘çatışma’ ve ‘silah sesleri’ çarpıtması

İktidara yakın havuz medyası HDP’ye yönelik silahlı saldırıyı “çatışma” ve “silah sesleri” olarak servis etmesi tepkilere neden oldu.Halkların Demokratik Partisi (HDP) İzmir İl binasına yap...

GÜNDEM 17.06.2021 - 22:00 17.06.2021 - 22:00 Dokuz8 Haber

İktidara yakın havuz medyası HDP’ye yönelik silahlı saldırıyı “çatışma” ve “silah sesleri” olarak servis etmesi tepkilere neden oldu.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İzmir İl binasına yapılan silahlı saldırıda parti çalışanı Deniz Poyraz’ın katledilmesini havuz medyası “çatışma” ve “silah sesleri” başlıklarıyla servis etti. Saldırgan Onur Gencer’in bir katliam girişiminde bulunduğu ve Poyraz’ı öldürdüğü anlaşılmasına rağmen havuz medyasının saldırıyı bu şekilde servis etmesi, “meşrulaştırma çabası”  ve “AKP’nin propaganda aygıtları” olarak yorumlandı. Gazetecilikle ilgili olmayan başlıklar atan, Star, Milliyet, Yeni Şafak, Takvim gibi iktidara yakın medya organlarının, kamuoyunun gözü önünde yaşananları çarpıtma ve saldırıyı meşrulaştırma çabası sanal medyada çok sayıda kişinin tepkisine neden oldu. SİLAH SESLERİ VE ÇATIŞMA OLARAK ÇARPITILDI İktidara yakın Star, Milliyet, Sabah gibi gazeteler saldırıyı, “HDP İzmir il binasında silah sesleri: ölü”, “İzmir’de HDP binasında silah sesleri! 1 Kişi hayatını kaybetti”, “İzmir’de HDP binasında silah sesleri! Ekipler alarma geçti” başlıklarıyla verirken; Karar, Diriliş Postası, Duruş Haber, Takvim, F5Haber, Milli Gazete, Gerçek Gündem gibi yayınlar ise “HDP binası önünde çatışma”, “HDP binasında silahlı çatışma çıktı! Polis giriş çıkışları kapattı”, “HDP İzmir il binasında çatışma! Camlar kırıldı” başlığıyla servis etti. Yeni Şafak ise saldırıyı önce “çatışma” ardından “silah sesleri” başlığıyla servis etti.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@